Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Holky vyhrály, co měly, těšilo kapitána tenistek Pálu

Sport

  20:39
CHARLEROI - Kapitán českého fedcupového týmu Petr Pála ještě nerozhodl, které hráčky nominuje do nedělních dvouher a čtyřhry proti Belgii. Podle něj je ale celý tenisový tým velmi vyrovnaný, což by nakonec mohlo rozhodnout ve prospěch Češek, které se naposledy probojovaly do finále Fed Cupu v roce 1988.

Zleva: Petra Kvitová, Petr Pála foto: ČTK

"Já mám určitou strategii pro víkend. Ještě si chci na to nechat trošku klid, protože nebyl čas nad tím zapřemýšlet. Možnosti jsou jakékoliv, nechtěl bych spekulovat," řekl novinářům po skončení sobotních dvouher Pála. Podle něj je klidně možné, že Barbora Záhlavová-Strýcová nastoupí ve všech třech možných zápasech, tedy ve dvou dvouhrách a čtyřhře. První zápas přitom prohrála s belgickou jedničkou Yaninou Wickmayerovou 4:6 a 4:6.

"Fyzicky určitě hrát může," dodal Pála. První den semifinálového duelu překvapení nepřinesl. Uspěly jedničky obou týmů Petra Kvitová a Wickmayerová. "Vyhrály ty, co měly vyhrát, a myslím, že kromě prvního setu Petry to bylo velice vyrovnané," uvedl. Kvitová v prvním zápase porazila Kirsten Flipkensovou 6:3, 7:6.

Čtěte také

"Petra prošla tím prvním setem velice hladce. Začala fantasticky a pak vrátila soupeřku do hry. O to to bylo ke konci těsnější. Naštěstí to zvládla ve dvou setech. I kdyby nezvládla, tak bych nepochyboval, že by to dotáhla do vítězného konce," řekl český kapitán, který sám v Belgii strávil část tenisového mládí, když jeho otec František Pála trénoval místní mužskou tenisovou reprezentaci.

Druhý zápas Záhlavové-Strýcové a Wickmayerové už Pála tak jasně neviděl, přestože jeho svěřenkyně prohrála ve dvou setech. Česká hráčka v prvním setu dokonce sebrala soupeřce servis, ale následně jej sama ztratila.

"Konečný výsledek úplně neodpovídá tomu, co se dělo na kurtu. Bylo to daleko těsnější a v prvním setu Bára měla výhodu. Bylo to důležité, aby se trošku otřepala a shodila to ze sebe a dostala se Yanině malinko víc pod kůži, aby ta o tom začala trochu pochybovat," řekl Pála.

Český kapitán si před samotným zápasem sliboval, že by Záhlavová-Strýcová mohla Wickmayerovou na kurtu výrazně zdržet, a tím ji unavit. Belgická jednička přitom velmi pravděpodobně bude muset během víkendu odehrát tři zápasy. "Bára hrála výborně, byla to škoda. Druhý set byl absolutně vyrovnaný. Byl to hektický poslední game. Škoda, že to nedotáhla ještě do tie-breaku, stejně jako hrála Petra, a třeba se to mohlo otočit obráceně. Já jsem věřil, že Bára ten zápas může vyhrát, a ne jen kvůli tomu, aby jí unavila," dodal Pála.

Podle něj může hrát ve prospěch Češek nakonec skutečnost, že jejich tým je vyrovnanější, alespoň podle postavení ve světovém žebříčku. Český tým má navíc velmi vyrovnanou deblovou dvojici, která zatím prohrála ve Fed Cupu pouze jednou. Za případného vyrovnaného stavu po dvouhrách si tak Pála věří. "Nemůžu říkat, že za stavu 2:2 vyhrajeme čtyřhru, protože to bude nervózní utkání a zápas o všechno. Stavu 2:2 bych se ale nebál. Prohráli jsme jednou, ale velmi těsně," doplnil.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!