Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Holyfield chce svůj titul a rekord

Sport

  20:58
ADDIS ABEBA - Šestačtyřicetiletý americký boxer Evander Holyfield má v plánu nastoupit v září k dalšímu souboji o titul mistra světa v těžké váze. Bývalý čtyřnásobný šampion naposledy boxoval loni v prosinci, kdy v kontroverzním duelu o titul organizace WBA podlehl na body ruskému obru Nikolaji Valujevovi.

Nad čím právě Holyfield přemýšlí? foto: ČTK

"V září se může postavit znovu proti Valujevovi, nebo proti někomu jinému. Každopádně ale bude boxovat s mistrem světa," řekl dnes agentuře AFP Holyfieldův manažer Ken Sanders. Nejbližší zápas absolvuje slavný boxer 26. července v Addis Abebě, kde bude boxovat v exhibičním duelu, jehož výtěžek půjde na pomoc nemocným AIDS.

Holyfieldovým soupeřem bude krajan Sammy Retta, jenž se v Etiopii narodil. Holyfield se nevzdává svého snu stát se nejstarším šampionem v historii. Rád by překonal jiného slavného Američana George Foremana, který v roce 1994 v 45 letech porazil krajana Michaela Moorera.

Valujev se v současnosti dělí o mistrovský pás organizace WBA s Uzbekem Ruslanem Čagajevem. V sobotu 30. května v Helsinkách by se v jejich vzájemném duelu mělo rozhodnout o jediném držiteli titulu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!