22. listopadu 2007 15:42 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Horník si trest za podplácení odpyká

Ivan Horník sleduje zápas Příbrami s Teplicemi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivan Horník sleduje zápas Příbrami s Teplicemi | foto: Petr EretČTK

BRNO Bývalého ředitele fotbalistů Viktorie Žižkov Ivana Horníka potrestání za podplácení nemine. Nejvyšší soud s konečnou platností potvrdil verdikt soudů, které někdejšímu funkcionáři uložily sedmiměsíční podmínku s pětiletou zkušební lhůtou, zákaz činnosti ve fotbale na deset let a pokutu 900.000 korun.

Spolu s Horníkovou stížností Nejvyšší soud odmítl i dovolání osmi odsouzených rozhodčích a jednoho delegáta.

Případ skupiny kolem Horníka soud projednal v říjnu v uzavřeném řízení a nyní své rozhodnutí zveřejnil na internetu. S dovoláním neuspěli rozhodčí Ladislav Míka, Marcel Hábl, Igor Gulajev, Zdeněk Lukes, Pavel Poledník, Zbyněk Pustka, Ladislav Talpa a Karel Vidlák a delegát Otakar Draštík. Z původně jedenáctičlenné skupiny odsouzených nepodal dovolání pouze delegát Adolf Růžička.

Horník je na veřejnosti znám jako nejviditelnější aktér korupčních kauz v českém fotbale. Pravomocný rozsudek nad ním vynesl Městský soud v Praze loni v září. Jako sportovní ředitel Viktorie nabízel úplatky, což prokázaly policejní odposlechy i výpovědi svědků. Rozhodčí a delegáti souzení s Horníkem dostali podmíněné tresty od deseti do čtrnácti měsíců, pokuty podle výše slíbeného úplatku od 30.000 do 150.000 korun a zákazy činnosti od tří do pěti let.
ČTK

Najdete na Lidovky.cz