1. prosince 2012 20:00, aktualizováno  22:41 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hráč NFL zabil přítelkyni a pak se před koučem zastřelil

Americký fotbalista Jovan Belcher z týmu Kansas City Star  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký fotbalista Jovan Belcher z týmu Kansas City Star | foto: ČTK

KANSAS CITY (USA) Hráč amerického fotbalu Jovan Belcher z týmu Kansas City Chiefs zavraždil svou přítelkyni a poté se na stadionu před zraky šéfů klubu zastřelil. Pravděpodobný motiv policie nezveřejnila, podle ní se však pětadvacetiletý Belcher s o tři roky mladší Kassandrou Perkinsovou často hádal. Pár spolu měl tříměsíční dcerku.

Podle zámořských médií byla svědkem vraždy Perkinsové její matka, která zalarmovala policii. Fotbalista zastřelil svou přítelkyni doma a poté odjel na stadion Arrowhead, kde obrátil zbraň proti sobě. Policejní mluvčí uvedl, že hráč spáchal sebevraždu před očima hlavního kouče Chiefs Romea Crennela a generálního manažera Scotta Pioliho.

"Podle všeho si vzal sám život. Zaměstnancům klubu vůbec nevyhrožoval. Jen s nimi mluvil a děkoval jim za všechno, co pro něj udělali," uvedl mluvčí policie. Nejhorší tým sezony NFL Kansas City v neděli přivítá Carolinu Panthers. Zápas se bude navzdory tragédii hrát.

"Celá rodina Chiefs je hluboce zarmoucena tím, co se dnes stalo. Myslíme a modlíme se za rodiny a přátele, kterých se tato nepředstavitelná tragédie dotkla," uvedl v prohlášení šéf klubu z Kansas City Clark Hunt. Belcher působil v týmu od roku 2009 a letos podepsal roční smlouvu s příjmem těsně pod dva miliony dolarů.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!