• schránka
  • Přihlásit Můj účet
Americký fotbalista Jovan Belcher z týmu Kansas City Star

Americký fotbalista Jovan Belcher z týmu Kansas City Star | foto: ČTK

Aktualizováno

Hráč NFL zabil přítelkyni a pak se před koučem zastřelil

Sport
  •   20:00aktualizováno  22:41
KANSAS CITY (USA) - Hráč amerického fotbalu Jovan Belcher z týmu Kansas City Chiefs zavraždil svou přítelkyni a poté se na stadionu před zraky šéfů klubu zastřelil. Pravděpodobný motiv policie nezveřejnila, podle ní se však pětadvacetiletý Belcher s o tři roky mladší Kassandrou Perkinsovou často hádal. Pár spolu měl tříměsíční dcerku.

Podle zámořských médií byla svědkem vraždy Perkinsové její matka, která zalarmovala policii. Fotbalista zastřelil svou přítelkyni doma a poté odjel na stadion Arrowhead, kde obrátil zbraň proti sobě. Policejní mluvčí uvedl, že hráč spáchal sebevraždu před očima hlavního kouče Chiefs Romea Crennela a generálního manažera Scotta Pioliho.

"Podle všeho si vzal sám život. Zaměstnancům klubu vůbec nevyhrožoval. Jen s nimi mluvil a děkoval jim za všechno, co pro něj udělali," uvedl mluvčí policie. Nejhorší tým sezony NFL Kansas City v neděli přivítá Carolinu Panthers. Zápas se bude navzdory tragédii hrát.

"Celá rodina Chiefs je hluboce zarmoucena tím, co se dnes stalo. Myslíme a modlíme se za rodiny a přátele, kterých se tato nepředstavitelná tragédie dotkla," uvedl v prohlášení šéf klubu z Kansas City Clark Hunt. Belcher působil v týmu od roku 2009 a letos podepsal roční smlouvu s příjmem těsně pod dva miliony dolarů.

Autor: ČTK