19. listopadu 2008 10:50 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hráči amerického fotbalu nosí zbraně

Hráči NFL v akci.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hráči NFL v akci. | foto: ČTK

MIAMI Za poslední rok a půl byli v USA při loupežných přepadeních postřeleni tři hráči amerického fotbalu, z toho dva zemřeli. Hráči zámořské soutěže NFL se proto rozhodli vzít bezpečnost do vlastních rukou a začali u sebe nosit zbraně a najímat si ochranku.

"Jsme terčem a musíme být na pozoru na každém kroku," připomněl v magazínu televizní stanice ESPN Ronde Barber z Tampy Bay Bucaneers poslední útoky.

Loni byl zavražděn čtyřiadvacetiletý Sean Taylor z týmu Washington Redskins, poté byl cestou z novoročního večírku Denveru Broncos zastřelen Darrent Williams. Letos pak neznámí muži v Los Angeles oloupili a zbili do bezvědomí Jevona Walkera z Oaklandu a Richard Collier z celku Jacksonville Jaguars byl čtrnáctkrát postřelen a následně od pasu dolů ochrnul, Následkem útoků na hráče byla zpřísněná bezpečnostní opatření.

"Když se rozhlídnu po šatně, tak polovina spoluhráčů nosí zbraň," řekl hráč Tennessee Titans a prezident hráčské asociace NFL Kevin Mawae. "Já zbraň nenosím, ale doma mám loveckou pušku. Musím chránit rodinu. Když se někdo vloupe do mého domu, hra začíná...," dodal. Vítěz Super Bowlu z roku 2006 Ben Roethlisberger si například najal bodyguarda, který s ním všude chodí.

Podle Dunty Robinsona z Houstonu nejsou v ohrožení života jen hráči, kteří si užívají v nočních klubech a diskotékách. "Vždycky, když slyšíte o nějakém přepadení, tak vás napadne: Co tam dělali? Frajírci, drzouni, kteří ukazovali, že jsou lepší než ostatní... Jenže já takový nejsem a stalo se mi to stejné," prohlásil. Robinsona přepadli lupiči v domě a i s rodinou ho spoutali a ohrožovali zbraní.

Podle šéfa ochranky Denveru Broncos Davea Abramse se dá očekávat, že situace se kvůli vysokým platům hráčů ještě zhorší. "Co bude další krok? Únosy žen a dětí kvůli výkupnému. Mám z toho velký strach, protože zločinci jistě brzy zaútočí na nejslabší místo našich hráčů: jejich rodiny," prohlásil.

ČTK

Personal Consult s.r.o.
Mistr montáží (P4505)

Personal Consult s.r.o.
Pardubický kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz