Hráči San Antonia a Portlandu zvítězili v NBA pojedenácté v řadě

8:00
NEW YORK - Basketbalisté San Antonia porazili v pondělním programu NBA New Orleans 112:93 a připsali si jedenácté vítězství v řadě. Stejnou sérií se může pochlubit také Portland, který zdolal New York 102:91.

Utah - Chicago 89:83 po prodl.

San Antonio rozhodlo zápas ve druhé čtvrtině, kterou Spurs vyhráli 30:16. Sedmnáctibodový poločasový náskok po změně stran ještě vzrostl. Domácí Manu Ginobili za 19 minut na hřišti nasbíral 16 bodů a šest asistencí. Portland vedl nad New Yorkem o 16 bodů už po první čtvrtině. Knicks se ve zbytku utkání nedokázali přiblížit na menší než sedmibodový rozdíl a prohráli pošesté za sebou. Nepomohlo jim ani 34 bodů a 15 doskoků Carmela Anthonyho.

Nejlepší tým Východní konference Indiana porazil Minnesotu 98:84. Pacers ještě ve třetí čtvrtině prohrávali, ale posledních patnáct minut vyhráli 33:18. Hrdinou zápasu byl rozehrávač George Hill s 26 body. "Skvělá vzpruha od chlapíka, na něhož každý zapomíná, když se mluví o našem týmu. Ale George Hill, to je jeden z nejlepších rozehrávačů a je schopen explodovat. Tak jako dnes,“ vyzdvihl svého svěřence trenér Indiany Frank Vogel. Minnesotu vedl s 20 body a 17 doskoky Kevin Love.

LeBron James pomohl 35 body Miami k výhře nad Phoenixem 107:92. Skvělý výkon podal i Dwyane Wade, jenž si připsal 22 bodů a 12 asistencí. Miami už potřinácté v sezoně pokořilo stobodovou hranici a zvítězilo posedmé v řadě. Poprvé od roku 2010 ztratili hráči Memphisu tři domácí utkání za sebou. Grizzlies přitom ještě před poslední částí vedli nad Houstonem o osm bodů, ale z vítězství 93:86 se nakonec radovali Rockets.

3. Denver 13 7 6 53,8
4. Minnesota 16 8 8 50,0