Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hradilek ztrácí a Rio se vzdaluje. Klukům to samozřejmě přeju, říká

Sport

  16:30
LONDÝN - Vavřinec Hradilek nepostoupil v Londýně do finále mistrovství světa a chystá změny. Je totiž až třetí vzadu v tvrdém interním souboji mezi českými kajakáři a olympijské hry v Riu de Janeiro se mu vzdalují.

Vavřinec Hradilek foto: ČTK

Jeho kolegové z reprezentace si účastí ve finále šampionátu v Lee Valley totiž vyjeli bonusové body do domácí nominace a Hradilek bude mít plné ruce práce, aby vůbec mohl obhajovat stříbro právě z londýnské trati. Jiří Prskavec navíc nedělní finále vyhrál a poprvé v kariéře se stal mistrem světa.

Hradilek trať v dnešní semifinálové jízdě prokličkoval rychle. Jenomže šest trestných sekund ho odsunulo na šestnácté místo. Stačilo o dvě trestné sekundy méně a byl v elitní desítce. Kdyby jel čistě, vklínil by se mezi Ondřeje Tunku a Jiřího Prskavce na druhé místo semifinálového pořadí.

„Ten čas byl dobrý, mrzí mě to, našťouchal jsem to,“ řekl Hradilek, když se u trati díval na své soupeře, jak ho postupně odsunují pořadím.

Potřebuji nový impulz

A hned přemýšlel nahlas: „Já se teď budu muset rozmyslet, jak to bude pokračovat dál ve smyslu mé přípravy,“ naznačil, že v jeho sportovním životě dojde ke změně.

„Teď nechci nic říkat, ale abych se nějak nakopnul, tak budu muset udělat něco jinak. O něčem přemýšlím, ale zatím to říkat nebudu,“ nechtěl specifikovat. „Zásadní změna to nebude, ale nějaký impulz bude muset přijít. Cítím, že ho potřebuji,“ uznal.

Svůj výpadek dnes ale nebral jako tragédii. „Nejsem jediný ze širšího okruhu favoritů, jenom mě mrzí, že jsem dal tři šťouchy. To mě možná mrzí víc než ten výsledek,“ uvedl.

V boji o Rio zatím prohrává. „Klukům to samozřejmě přeju,“ uvedl. Jako třetí český kajakář na MS také nemá vyjetou možnost v listopadu testovat na olympijské trati v Riu. Mohl by si ale cestu zaplatit.

„To bude stát ‚randál‘, možná bude asi lepší prachy dát do přípravy, na Rio v tuhle chvíli můžu rozhodně zapomenout,“ prohlásil a hned doplnil: „Nemyslím na olympijské hry, myslím na ten testovací závod.“

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...