Úterý 1. prosince 2020svátek má Iva -4 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hrdlička: Kája je exkluzivní zboží. Nevyskočí na vás z každé konzervy

Karolína Plíšková a Michal Hrdlička | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karolína Plíšková a Michal Hrdlička | foto: Lidovky.cz

PRAHA V dubnu překvapila Karolína Plíšková zprávou, že odchází od zavedené marketingové firmy Česká sportovní, kterou vlastní úspěšný byznysmen Miroslav Černošek, a nechá se zastupovat agenturou přítele Michala Hrdličky. A už tři měsíce po tomto spojení si může bývalý moderátor televize Nova mnout ruce. Po posunu Plíškové na post světové jedničky se nyní očekává poměrně velký přísun sponzorů.

Michale, už vám zvoní telefony ohledně nabídek spojit své jméno se světovou jedničkou?
Vzhledem k tomu, že to je jen pár dní, kdy bylo jasné, že se stane jedničkou, tak se ještě nestalo, že by zazvonil telefon a někdo řekl: ‚Tady máte sto milionů a chceme podepsat kontrakt, protože je Kája světovou jedničkou.‘ Takhle to bohužel nefunguje. Náš marketingový tým si ale samozřejmě uvědomuje, že světová jednička má obrovský potenciál. A my toho chceme využít.

První část rozhovoru si přečtěte ZDE:

Co konkrétně jste schopen případným novým partnerům nabídnout?
Pro ty partnery může být hlavně zajímavé, že je Kája exkluzivní zboží. Jak nemá úplně ráda mediální výstupy a neobjevuje se všude, tak to pro případného partnera může být známka toho, že bude mít punc exkluzivity. Jednou z těch synergií by mohlo být, že se nemusí bát, že na ně z konzervy vyskočí Plíšková, která by byla všude. Ta vzácnost by pro případné partnery mohla hrát prim a i naší strategií je, abychom neměli nekonečně dlouhý seznam sponzorů. Spíš jen pár opravdu silných, kteří budou adekvátní ke spojení s takovou sportovní osobností, jakou Karolína je.

Jaké to pro vás je být přítelem a zároveň manažerem světové jedničky?
Hlavně bych rád vyzdvihnul tento obrovský úspěch, tenis je neuvěřitelně rozšířenej, populární a konkurence je obrovská. V české historii nemá takový individuální úspěch obdoby. Přirovnal bych to jen k zisku Zlatého míče pro Pavla Nedvěda (ocenění pro nejlepšího fotbalistu roku, které získal v roce 2003). Toto individuální ocenění je na podobné úrovni, když porovnáme oba sporty a konkurenci v nich. Je to strašnej úspěch, který dokážeme všichni ocenit až s časovým odstupem.

Kdy jste si začal uvědomovat, že by Karolína mohla být světovou jedničkou?
Že se stane světovou jedničkou jsem byl přesvědčený už dlouho. Když jsem poznal sportovní kvality, které má, jakou píli má v tréninku, jak silnou má tu mentální stránku, tak jsem věřil, že to jednou dotáhne až na vrchol. Akorát jsem nevěděl, kdy se to stane. Byl jsem jenom přesvědčený, že se jí to jednou podaří a to se stalo překvapivě rychle.

Co podle vás rozhodlo o tom, že je jedničkou?
Její hlava rozhodla o tom, že bude jedničkou. Když se podíváte na tenisovou špičku, tak většina zápasů je vyrovnaných, nikdo tam herně extrémně nevyčnívá. Proto má Kája tu výhodu, že když jde do tuhýho a je tam nějaká kritická situace, tak se z toho zkrátka neposere. Naopak ostatní hráčky v takovou chvíli nepředvedou to nejlepší, co v nich je. Kája naopak vytahuje ty svoje nejlepší údery, což na ní strašně obdivuju a sám nechápu, jak to dokáže. Na druhou stranu proto je nyní tam, kde je.

Karolína Plíšková s trenérem Davidem Kotyzou.

Karolína Plíšková s trenérem Davidem Kotyzou.

Co to konkrétně obnáší pro vás starat se o světovou jedničku?
Já ani nevím, jaké to je starat se o světovou jedničku, protože tou se oficiálně stane až v pondělí (dnes). Ani ještě nemám představu, co to všechno bude znamenat. Žádná světová jednička ještě v Česku nebyla, takže vlastně nemá představu nikdo, co to obnáší. Nemyslím si, že by na mě osobně kvůli tomu byla upřena větší pozornost. Ta bude upřena spíš na Káju a ta se s tím bude muset vyrovnat. Na nás kolem ní to žádný zásadní vliv mít nebude, ale je to velká zodpovědnost pro všechny.

Bude pro vás těžké vyvážit čas, který by měla trávit plněním sponzorských povinností a tenisovým tréninkem?
Musíme s týmem a především s trenérem Davidem Kotyzou naplánovat všechno tak, aby jí sponzorské povinnosti nezasahovaly do jejího tréninkového plánu a jejího volného času. Nechceme opakovat chyby jiných tenistek, které se marketingovým povinnostem věnují víc, než by bylo zdrávo a pak se to odráží na jejich výsledcích. Jsme připraveni na to, abychom její marketingové povinnosti nastavili tak, aby to Karolíně bylo příjemné. Ví, že status světové jedničky se snoubí s určitými povinnostmi směrem k WTA a jejím sponzorům, ale musí to být vše v rozumné míře, aby to nezasahovalo do jejího herního procesu.

Jak těžké bude skloubit to pro ní osobně?
Karolína si uvědomuje, že žije ve skleníkovém světě, pořád se pohybuje mezi stejnými lidmi, proto potřebuje, aby ten její tým fungoval podle jejich představ, aby v něm byla pohoda, aby vycházela dobře se všemi jeho členy. Proto je dobře, když je i na turnajích dobrá a pohodová atmosféra, přijde na jiné myšlenky. Nemá v hlavě jen tenis. A všechno se pak odráží na těch kurtech.

Michal Hrdlička
Michal Hrdlička

Mluvil jste o spolupráci se sponzory přímo na turnajích. Co to pro vás obnáší?
Do Paříže a Londýna přijela spousta zástupců od Karolíniných stávajících sponzorů a bylo potřeba se o ně postarat. Chtěli se podívat na tenis, ale pak si i s Kájou popovídat třeba na večeři, udělat si s ní fotky, takže té práce kolem teď na grandslamech bylo docela dost. Uzavřením partnerské smlouvy nic nekončí, ale začíná. Partneři tam vesměs mají řadu požadavků, těmi nejčastějšími jsou jejich účasti právě na turnajích. Často navíc musíme dělat rozhovory pro firemní časopisy našich sponzorů, pořádají se pro tu značku soutěže na sociálních sítích, natáčejí se reklamy, probíhá focení. Ty firmy z toho pochopitelně chtějí co nejvíce vytěžit. Je třeba vše naplánovat.

Daří se vám některé návrhy sponzorů krotit, nebo jim vyhovujete ve všem?
Některé požadavky partnerů jsou samozřejmě přemrštěné a nesplnitelné vzhledem k tomu nabitému tréninkovému i hernímu programu. Naštěstí se všemi partnery fungujeme takřka na přátelské bázi, takže i oni chápou, že Kája nemůže zvládnout úplně všechno. My se jim naopak snažíme vyjít vstříc všemi možnými způsoby, které jsou v našich silách. Ta rovnováha zatím funguje skvěle.

Takže pro vás není problém vzít všechny vaše sponzory třeba na Wimbledon?
Teď se nám stalo, že jsme na Wimbledonu měli šestnáct lidí a měli jsme docela strach, jestli pro ně seženeme dostatek lístků, protože na Wimbledonu je to docela problém. Naštěstí Kája jako třetí nasazená hrála na velkých stadionech, takže to nakonec problém nebyl.

ROZHOVOR S KAROLÍNOU PLÍŠKOVOU SI PŘEČTĚTE NA SERVERU LIDOVKY.CZ V PÁTEK.

Čeká nás válka generací, mladí jsou v depresi a naštvaní, míní klimatolog

Václav Cílek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klimatolog, geolog, filozof a popularizátor vědy Václav Cílek dlouhá léta varuje před klimatickými změnami, před...

Za vlády České mafie. Straka vzpomíná na svou životní sezonu pod Hlinkou

Hvězda, trenér a Straka. V Pittsburghu se na přelomu tisíciletí sešel zajímavý... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na přelomu tisíciletí si Češi podmanili hokejovou říši. Skvěli se v NHL, národní týmy sbíraly tituly. Naprosto...

Pokus, na který se zapomnělo. Z rybky z PET lahve je kapitální sumec albín

Petr Fišer se zlatým sumcem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Před čtrnácti lety vypustil Petr Fišer do nádrže ve Svatém Jiří u Chocně malou zlatou rybku.Teď je z ní 152 centimetrů...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!