5. listopadu 2012 9:20 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hvězdné Lakers slaví první výhru, Oklahomu zaskočila Atlanta

Lakers - Detroit (Howard) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lakers - Detroit (Howard) | foto: ČTK

NEW YORK Na čtvrtý pokus se basketbalisté Los Angeles Lakers dočkali první výhry v nové sezoně NBA, když zdolali Detroit 108:79. Překvapení se odehrálo v Oklahomě, kde domácí Thunder podlehli Atlantě 95:104.

Lakers v duelu s Detroitem ani jednou neprohrávali, už první část vyhráli o 21 bodů. Pistons měli problém s obranou Dwighta Howarda, jenž zaznamenal 27 bodů, když minul pouze dva ze 14 pokusů z pole. Metta World Peace přidal 18 bodů, Kobe Bryant nasbíral k 15 bodům osm asistencí a sedm doskoků. Bryant trefil pět z 10 střel z pole, a tak poprvé od ledna 2011 střílel ve čtyřech zápasech po sobě s úspěšností alespoň 50 procent. V dresu Pistons nastřílel 18 bodů náhradník Jonas Jerebko, ale nikdo ze základní pětky se nedostal do dvouciferných čísel.

Výsledky

LA Lakers - Detroit 108:79, New York - Philadelphia 100:84, Oklahoma City - Atlanta 95:104, Orlando - Phoenix 115:94, Toronto - Minnesota 105:86.

Atlanta zvítězila v Oklahomě i bez zraněného Joshe Smithe. Thunder prohráli podruhé ze tří zápasů. Tentokrát na tom neslo vinu hlavně 20 ztracených míčů oproti deseti na straně Atlanty. Oklahoma ještě v poločase vedla o čtyři body, ale druhou půli vyhráli Hawks 57:44. Vítěze táhl Al Horford s 23 body a 12 doskoky. Lou Williams nastřílel 10 ze svých 19 bodů v poslední čtvrtině. V dresu Thunder se nejvíce prosadil Kevin Martin s 28 body, když trefil šest z osmi trojek. Kevin Durant měl blízko k triple-double - nasbíral 22 bodů, 12 doskoků a osm asistencí.

"Musíme si víc vážit míče, nemůžeme na svém hřišti udělat 20 ztrát. Navíc jsme dobře bránili jen v jedné čtvrtině," komentoval příčiny prohry trenér Thunder Scott Brooks.

New York Knicks porazili Philadelphii 100:84 a poprvé od roku 1999 odstartovali sezonu dvěma výhrami. Philadelphia od začátku ztrácela, navíc se hned ve druhé minutě zranil Jason Richardson, který nešťastně šlápl na nohu televizního kameramana pod košem a zvrtnul si kotník. Knicks střelecky táhl Carmelo Anthony s 27 body, náhradník J.R. Smith přidal 20 bodů, když trefil čtyři z pěti trojek.

"Křičel jsem na něj, ať víc střílí. To je to, co po něm chci," řekl trenér Knicks Mike Woodson k J.R. Smithovi. V dresu Sixers se předvedl Jrue Holiday 27 body.

Orlando porazilo 114:95 Phoenix, který ještě v třetí části vedl o 11 bodů. Jenže poté přišla šňůra domácích 37:9. V dresu Magic nastřílel 24 bodů J.J. Redick, 22 bodů dali Glen Davis a Arron Afflalo.

Minnesota prohrála podeváté za sebou v Torontu, tentokrát 86:105. Z posledních 16 vzájemných zápasů vyhráli Timberwolves jen jednou.