Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Trest za to, že srazil soupeře? Cavendishe polil divák močí

Sport

  15:52aktualizováno  16:14
Britského cyklistu Marka Cavendishe během středeční časovky na Tour de France divák polil močí. Útok na elitního spurtéra, který před cílem úterní etapy zavinil pád, potvrdila jeho stáj Omega Pharma-Quick Step.

Britský cyklista Mark Cavendish foto: Reuters

Podle BBC jeden z diváků kolem trati vychrstl na projíždějícího Cavendishe tekutinu z lahve. Osmadvacetiletý cyklista si nejprve myslel, že jde o vodu, ale záhy poznal svůj omyl. "Ano, je to pravda. Neviděl jsem to, ale myslím, že je to pravda. Bylo to cítit jako moč a měl to všude," komentoval incident mluvčí Omegy Alessandro Tegner.

Více zde

Sám závodník, na kterého další diváci pískali, se k tomu nechtěl podrobněji vyjadřovat. Řekl jen, že je naštvaný a zklamaný. Jednání diváků odsoudil i jeho týmový kolega Jerome Pineau. "V úterý jsem byl na jejich podporu hrdý, ale nyní se za ně stydím. Je to skandální," poznamenal.

Cavendish vyvolal vlnu nevole chováním při úterním spurtu, v jehož průběhu svým manévrem poslal v rychlosti okolo 60 kilometrů za hodinu k zemi nizozemského cyklistu Toma Veelerse. Sám pak neudržel nervy na uzdě, když se ho v cíli reportér agentury AP zeptal, zda cítí vinu za Nizozemcův pád. Vytrhl mu diktafon a odnesl ho do týmového autobusu. Za pár vteřin pak bylo nahrávací zařícení vráceno.

Autor:

Mohlo by vás zajímat