Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hvězdný Bolt v Praze. Na Čokoládové tretře startoval i předával medaile

Sport

  14:30
PRAHA - Životní zážitek si odneslo zhruba 600 dětí ze středečních závodů Čokoládová tretra na pražské Julisce, kam zavítal slavný jamajský sprinter Usain Bolt. Těm nejlepším potřásl pravicí a na stupních vítězů jim předal medaile.

Usain Bolt se fotí na selfie při Čokoládové tretře foto:  Michal Šula, MAFRA

Štístko jménem Ostrava. Pro Bolta je Zlatá tretra srdeční záležitostí. Proč?

Další budou mít památku ze závodu na 100 metrů, který Bolt odstartoval. Desítky dalších získaly podpis či společnou fotografii.

Šestinásobný olympijský vítěz a trojnásobný světový rekordman dnes dorazil do České republiky poosmé a v pátek bude hvězdou mítinku Zlatá tretra v Ostravě, kde poběží 100 metrů.„Jsem zdravý a určitě budu ze sebe chtít vydat to nejlepší. Dám do toho všechno,“ slíbil v rozhovoru s moderátorem před svým druhým letošním startem na stovce.

Na dejvický stadion přijel v koloně tří luxusních černých limuzín, za kterou sprintovala asi stovka dětí. Bolta dovedlo auto za přísného doprovodu ochranky až k dráze a kolem slavného atleta se vmžiku vytvořil chumel asi třiceti fotografů a kameramanů.

Devětadvacetiletý Jamajčan se na ploše stadionu věnoval hlavně dětem. U výškařského doskočiště si sedl mezi mladé závodníky, a když naděje české atletiky ukázaly tradiční Boltovo vítězné gesto, dokonce si je vyfotil svým mobilním telefonem.

Usain Bolt na Čokoládové tretře v Praze
Usain Bolt na Čokoládové tretře v Praze
Autor:

Mohlo by vás zajímat