Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

I druhá ze sester Plíškových umí hrát! Kristýna ovládla turnaj v Taškentu

Sport

  13:50
Praha/Taškent - Byla nenasazenou tenistkou, navíc hrála své první finále na turnajích WTA v kariéře. I přesto ale Kristýna Plíšková ve finále turnaje v Taškentu porazila japonskou tenistku Nao Hibinovou 2:1 na sety.

Kristýna Plíšková foto: ČTK

Kristýna Plíšková je starší sestrou světové sedmičky Karolíny. Jenže v sobotu ukázala, že i ona už je připravená vyhrávat turnaje na okruhu WTA.

Před turnajem v Taškentu byla na stém místě v ženském žebříčku, jenže turnajem prošla bez zaváhání. Ve finále na ni čekala obhájkyně titulu Nao Hibinová.

Japonská tenistka neměla s Kristýnou Plíškovou dobrou bilanci, před sobotním zápasem s ní dvakrát prohrála. Ve finále taškentského turnaje jí to chtěla oplatit, jenže v pátém gemu prvního setu ztratila podání. A když za stavu 5:3 pro Plíškovou ztratila Hibinová svůj další servis, vyhrála česká tenistka první set.

Jenže hned v prvním gemu druhé sady ztratila Kristýna Plíšková své podání. Japonka ji napodobila a tak se začínalo od začátku. Za stavu 2:2 ale Hibinová získala soupeřčino podání.

Ale ani ze ztrát svého podání se Plíšková nepoučila, podání ztratila i potřetí ve druhém setu, a byl z toho brejk na 5:2 pro japonskou tenistku. Hibinová ukázala své zkušenosti a set už doservírovala, stav tak byl 1:1.

Před třetím setem si česká tenistka zavolala na kurt na poradu trenéra Martina Fassatiho. „Uklidnil mě a řekl, abych zase začala hrát. Jinak bych to nevyhrála,“ řekla Plíšková.

Klíčový moment zápasu nastal ve třetím setu za stavu 3:2 pro Kristýnu Plíškovou, kdy Japonka ztratila své podání. Česká tenistka už nedovolila ztrátu vlastního servisu, a v devátém gemu ukončila zápas.

„Mám radost z prvního titulu a doufám, že se od toho konečně trošku odrazím někam ještě dopředu. Chtěla bych toho do konce roku vymáčknout co nejvíc,“ řekla Plíšková, která by se měla posunout na 66. místo světa, čímž si skoro o dvacet pozic vylepší dosavadní maximum (83. z letošního dubna).

Kristýna Plíšková se před turnajem v Taškentu ještě nikdy nedostala do čtvrfinále, ale svou neuvěřitelnou cestu zakončila ziskem titulu z hlavního města Uzbekistánu.

V příštích týdnech by měla starší ze sester Plíškových hrát turnaje v Linci a Lucemburku. „Pokud ještě uhraju nějaké body, tak už bych pro letošek skončila,“ řekla.

Autoři: ,