Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

I když je vítěz, tak musí dokázat, že je lepší než Froome, říká šéf týmu Sky

Sport

  6:01
LONDÝN/PRAHA - Šéf cyklistického týmu Sky Dave Brailsford hodlá jednat o vylepšení smlouvy se šampionem Tour de France Geraintem Thomasovem. Řekl to ve středu na BBC radiu.

Geraint Thomas si užíval triumfu s velšskou vlajkou. foto: Reuters

Thomas je u týmu Sky od jeho počátku, který se datuje do roku 2010. Ale vždy žil spíše ve stínu hvězd Bradleyho Wigginse a Chrise Frooma. Ovšem jen do doby, než sám ukázal své schopnosti.

Jeho nově získaný titul šampiona závodu Grand Tour z něj pochopitelně dělá lákavé zboží na přestupovém trhu. Nicméně Brailsford věří, že dvaatřicetiletý Velšan má největší předpoklady k setrvání v týmu Sky.

„Cítím, že Sky je pro něj teď nejlepší variantou,“ říká Brailsford. „Není neobvyklé, že někdo vyhraje něco velkého, a najednou ho to postaví do úplně jiného světla. Ale ohledně vyjednávání nové smlouvy si hodláme sednout a vyřešit to. Jsme tým, který ho chce, a zároveň tým, kde se mu velice dařilo a kde každého zná.“

Je pravdou, že Sky musí vyřešit problém několika dobrých jezdců, kteří jsou schopni jet o celkové pořadí. Kromě Frooma a Thomase se o své místo na Slunci hlásí i mladý Kolumbijec Egan Bernal.

Geraint Thomas jel fantastický závod, kdy zastínil svého staršího a slavnějšího týmového kolegu Chrise Frooma. A kdyby přestoupil, mohl by se někde jinde stát týmovou jedničkou, která by mohla aspirovat na další titul. A to buď opět na Tour, případně na některém z dalších závodů Grand Tour.

„V našem sportu to ale nefunguje tak, že si sednete a napíšete jméno jezdce, který bude další rok jedničkou. Ať už jde o Gerainta, Chrise nebo Egala, každý z nich musí být lepší, než jsou ti ostatní. Ale stejně tak tomu bude i jinde, musel by je porazit, i kdyby závodil za někoho jiného,“ dodal Brailsford.

Autoři:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat