22. listopadu 2018 10:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Indie bude na olympiádách konkurovat USA či Rusku, věří místní ministr sportu

Prorazí Indie na sportovním poli? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prorazí Indie na sportovním poli? | foto: www.wikipedia.org

PANAJI (Indie)/PRAHA Přehnané ambice miliardového národa? Rozhodně ne podle indického ministra sportu Rajyavardhana Singha Rathora, podle něhož bude Indie mezi nejlepšími medailisty na olympiádě v roce 2028.

„Olympiáda v roce 2020 (v Tokiu) je blízko. Uděláme tam maximum pro úspěch. Budeme přesně vědět, kolik medailí si odvezeme, ještě než vstoupíme na stadiony,“ prohlásil Rathora.

Cílem pro indické sportovce jsou podle ministra olympiády v letech 2024 a 2028. „To, jak se posouváme, značí naši budoucnost. To, že budeme mezi TOP medailisty,“ uvádí ministr.

První ze zmíněných her se bude konat v Paříži, druhá v Los Angeles. Ministr sportu věří, že na těchto hrách bude jeho stát excelovat, což dokumentuje letošními výsledky.

„Na každé jedné mezinárodní soutěži. Hry Commonwealthu, Asijské hry, Para-Asijské hry, Mládežnické olympijské hry. Na každé z těchto soutěží jsme vytvářeli historii získáváním rekordních počtů medailí,“ chlubí se Rathora.

Je co zlepšovat. Fotbalová kvalita v Indii není vysoká. Poznala to i její reprezentace, která minulý týden podlehla Bayernu Mnichov 0:4.
Český pár prohrál ve finále se světovými jedničkami Švýcarkou Martinou...

A přidává: „Na Para-Asijských hrách jsme náš počet medailí více než zdvojnásobili, z 30 na 72. Na mládežnické olympiádě jsme skočili ze dvou medailí na 13. To vše jen díky tomu, že naši mladí mají potenciál,“ konstatuje ministr.

Podobně jako Indie má velké plány také Čína, která se snaží prorazit hlavně ve fotbale a hokeji. Na nejvyšší hokejové úrovni se Číňané představí během olympijských her v Pekingu, konajících se v roce 2022. Ve světě nohou a kulatého míče na nějaký výraznější úspěch teprve čekají.

Najdete na Lidovky.cz