Pátek 6. srpna 2021, svátek má Oldřiška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Irák na olympiádě neuvidíme

Sport

  16:48
PEKING - Iráčtí sportovci se na olympijských hrách v Pekingu nepředstaví. Mezinárodní olympijský výbor (MOV) jim účast zakázal kvůli vměšování iráckých politiků do národního olympijského hnutí.

Přísnost pod pěti kruhy. foto: ČTK

O start v Pekingu přijde sedm iráckých reprezentantů, kteří se na hry probojovali.


Irácká vláda 20. května rozhodla o rozpuštění všech sportovních svazů v zemi, včetně národního olympijského výboru. I když jej poté alespoň administrativně obnovila, do nového vedení dosadila své zástupce. MOV to později označil za nepřípustný zásah do autonomie výboru, pozastavil Iráku členství a pohrozil mu vyloučením z olympijských her.


Tyto hrozby nyní splnil. O definitivním rozhodnutí MOV dnes informoval generální sekretář Iráckého olympijského výboru Husajn Al Amídí. Irácká vláda argumentovala tím, že výbor byl již rok neschopný fungování poté, co čtyři jeho členy unesli neznámí ozbrojenci. Podobný trest potkal také irácké fotbalisty, které FIFA vyškrtla ze všech svých soutěží, dokud se stav v tamním svazu nezmění.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...

Mohlo by vás zajímat