Neděle 24. září 2023, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

VIDEO: Monstrózní ostuda. Íránský Hulk působil v ringu jako neškodné koťátko a je pro smích

Realita vs. sociální sítě. Obávaný Íránský Hulk na svých postech a v ringu. foto: Repro Youtube

Doporučujeme
Z původně naplánovaného hlavního boxerského souboje na 6x2 minuty na dubajské akci Wicked N’ Bad’s nebyly ani dvě minuty. Sajad Gharibi alias „Íránský Hulk“ totiž dostal od Jumanova Bachytoviče – Kazašského Titána – řádně naloženo.
  19:59aktualizováno  2. srpna 11:03

Jen necelé jedno kolo stačilo, aby definitivně splaskla senzace sociálních sítích přezdívaná „Íránský Hulk“. Ta dostala první ránu už před pár týdny, kdy ho už na tiskovce ponížil britský herec a kulturista Martyn Ford.

203 centimetrů vysoký chasník přezdívaný „Noční můra“ následně ze zápasu s třicetiletým rivalem vycouval. Ten zuřil, tvrdil, že se ho Ford bojí. Londýnský rodák kontroval, že nepůjde do ringu s někým, kdo na to nemá. A kdo podvádí všechny, když ze sebe dělá obrovitou horu svalů. Ve skutečnosti je ale jen malá, podsaditá kulička.

„Bylo tam několik problémů, které se sešly dohromady. Viděl jsem pak všechna ta jeho videa, kde například brečí v televizním vysílání, a prostě jsem si řekl, že s tímhle prostě nemohu vlézt do ringu. Vždyť je všem pro smích, zřekli se ho rodiče. Nechci být tím, kdo ho zesměšní veřejně a bude zodpovědný třeba i za to, že si pak vezme život,“ okomentoval v dubnu své rozhodnutí Ford.

Gharibi si ale nedal říct. A tak si domluvil boxerský duel s dalším influencerem – Kazachem Bachytovičem. „Po vítězství nad ním chci opět vyzvat Forda. On se mě bojí a celý svět se to dozví. Budu velkým šampionem Íránu, budu reprezentovat svůj národ s veškerým respektem a silou,“ okomentoval na startu července dohodu muž, který ale už v té době ztrácel respekt i arabského světa.

OMLUVA „ÍRÁNSKÉHO HULKA“

„Nemám, co bych k tomu dodal. Cítím se zahanbený, zostudil jsem sebe a také íránský lid,“ pronesl Sajad Gharibi na svém Instagramu, kde vedle něj seděl i jeho trenér: „Děkujeme za vaše zprávy, rád bych jen řekl, že zápas byl domluvený ještě předtím, než za mnou Sajad přijel. Nebylo možné ho pod velkou pokutou zrušit, přišli jsme o domluveného sponzora. Trénoval se mnou dva týdny. Věděl jsem, že není připraven, ale nešlo z toho vycouvat. A nemohl jsem ho v tom nechat samotného.“

Definitivně o něj přišel v neděli. Galavečer „bílých límečků“ (amatérský box pro ty, kteří si ho chtějí vyzkoušet) v dubajské P7 Arena mohli zájemci sledovat za 5 liber (cca 150 korun) na webu organizátora. „Celá akce byla zajímavá. Hlavní duel? Radši bez komentáře,“ vzkázal z Dubaje pro Lidovky.cz spírk akce Rishi Panisher.

Jen těžko s ním souhlasit. Gharibi vstoupil do ringu s vahou kolem 140 kilogramů a v modrém tílku, kdy tak znovu dal kritikům munici pro slova, že své fotky na sítích dlouhodobě upravoval. A zatímco se v průběhu měsíce chlubil videi, jak se nechává obouchávat údery na břicho, tak hned první úder na spodek od zhruba o 40 kilogramů lehčího Babytoviče mu očividně sebral kyslík.

A také odvahu. Zbytek úvodního kola lze jen těžko sportovně komentovat. „Íránský Hulk“ měl k naplnění svých slov o hrdé reprezentaci své země hodně daleko. Vše završil tím, že ani nepočkal v ringu na vyhlášení výsledku, aby ukázal alespoň trochu respektu soupeři.

Zda šel schovávat další potok slz do šatny, těžko říct, faktem zůstává, že je momentálně k smíchu doslova celému světu. Ať už západnímu, tak i arabskému...

Témata: Ford, Írán, Dubaj, Instagram