2. října 2008 18:55 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Italský cyklista Ricco dostal dva roky stopku

Ricco po dopingovém testu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ricco po dopingovém testu. | foto: ČTK

ŘÍM Cyklista Riccardo Ricco dostal dvouletý distanc za doping. Italský olympijský výbor dnes pětadvacetiletého jezdce potrestal za užití zakázaného prostředku CERA, který je vylepšenou verzí krevního dopingu EPO.

Ricco se sice k užívání zakázaných látek během letošní Tour de France přiznal, italský olympijský výbor mu přesto vyměřil trest v plné výši.

Osmnáct měsíců dostal cyklista podle agentury AP za užívání CERA, dalších šest pak za spolupráci s lékařem, který byl v minulosti už za doping potrestán. Riccův trest vyprší 30. července 2010.

"Jsem velmi zklamán a zahořklý. Čekal jsem, že komise bude shovívavější," řekl Ricco, který doufal, že díky přiznání dostane jen dvacetiměsíční trest. "Ale chyboval jsem, takže je fér, že budu pykat," dodal.

Italský cyklista vyhrál na Tour šestou a devátou etapu. Především jeho druhé vítězství vzbudilo pochybnosti, protože v jedné z nejtěžších horských etap triumfoval po dlouhém sólovém úniku. Čtyři dny nato vyšlo najevo, že byl pozitivně testován.

Ricco byl vyřazen ze závodu a krátce na to propuštěn ze stáje Saunier Duval, kterou následně kvůli dopingovému skandálu opustil její titulární sponzor.

Výpověď dostal také další italský cyklista Leonardo Piepoli, jenž sice neměl pozitivní test, ale týmu přiznal, že bral tentýž doping jako Ricco. Italský olympijský výbor Piepoliho stále vyšetřuje.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!