9. srpna 2015 19:01, aktualizováno  22:46 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Izraelec do Indonésie nesmí, řekly úřady. Badmintonista tak přijde o MS

Misha Zilberman z Izraele na mistrovství Evropy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Misha Zilberman z Izraele na mistrovství Evropy. | foto: Facebook Mishy Zilbermana

JERUZALÉM Indonésie odmítla udělit vízum nejlepšímu izraelskému badmintonistovi, který měl od pondělí startovat v Jakartě na mistrovství světa. Podle generálního sekretáře izraelského olympijského výboru Giliho Lustiga nedostal Misha Zilberman povolení ke vstupu do nejlidnatější muslimské země kvůli své národnosti.

Olympijský výbor se proto obrátil na světovou badmintonovou federaci, ta však podle Izraelců doposud k celé záležitosti s jasným rasistickým podtextem nepochopitelně mlčela. Izrael nemá s Indonésií, stejně jako s mnoha dalšími převážné muslimskými zeměmi, žádné diplomatické vztahy.

Zilberman se dožadoval víza do Indonésie, která je badmintonovou velmocí, půl roku, byl ale opakovaně odmítnut. „Šest měsíců jsem si si nimi dopisoval, dodal všechny potřebné materiály, ještě jsem byl kvůli tomu dva týdny předem v Singapuru. Ale řekli mi ne. Místo mistrovství světa mě posílají domů,“ postěžoval si osmifinalista nedávných Evropských her na facebooku.

Na podporu Zilbermana, jenž se měl v pondělním prvním kole šampionátu utkat s Tchajwancem Jen Hao Hsu, vznikla na internetu petice s názvem Let Misha Play, kterou podpořilo mnoho evropských badmintonistů v čele s mistrem Evropy 2012 Marcem Zwieblerem z Německa.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!