Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Jágr dal další gól, ale Rangers proháli

11:26
NEW YORK - Jaromír Jágr dal jediný gól New Yorku Rangers při prohře 1:2 v Torontu. Díky osmnácté brance v sezoně se kladenský rodák osamostatnil v čele tabulky střelců.
V dresu kanadského mužstva měl důvod k radosti Tomáš Kaberle, který přihrál na obě branky Bryanu McCabeovi.

Toronto skórovalo v přesilových hrách a stalo se mužstvem s největší úspěšností v celé NHL při hře v početní převaze. "Opravdu nám to pomohlo vyhrát několik zápasů. Celky, které umějí
přesilovky nebo oslabení, dělají body, protože vyloučení je v lize hodně," řekl po utkání kouč kanadského týmu Pat Quinn.

McCabe se trefil nejdříve ve dvojnásobné početní výhodě a druhou branku přidal při hře pět na čtyři. Kanadský bek je se 17 body nejproduktivnějším hráčem NHL při přesilovkách a patří ke
kandidátům na místo v závěrečné nominaci kanadského mužstva pro olympiádu v Turíně.

"Už mě nebaví o tom přemýšlet. Šest let jsem myslel na to, jestli se někam dostanu, tak se teď soustředím na hokej," prohlásil McCabe.

K účasti na olympiádě předurčují současné výkony i českého brankáře Tomáše Vokouna z Nashvillu. Proti Los Angeles opět předvedl řadu výborných zákroků a pomohl Predators k výhře 3:2. Martin Erat přispěl jednou asistencí. Vokoun se jen ve druhé třetině blýskl 22 zákroky a kouč Barry Trotz jeho výkon ocenil. "V prostřední části jsme hráli nejhůř v
dosavadní sezoně. Měli jsme však skvělého brankáře. Samozřejmě, když v bráně máte takového hráče, tak vám to pomůže," pochválil Trotz Vokouna.

Mezi tři tyče se v zápase proti Carolině postavil i Dominik Hašek, kterému se však tolik nedařilo. Ottawa sice jasně přestřílela Hurricanes, ale nakonec odešla z domácího ledu s
porážkou 1:2. Hašek chytil 17 střel, první gól v jeho síti připravil přihrávkou český obránce František Kaberle.

Haška předčil brankář soupeře Martin Gerber. Švýcarský gólman čelil 36 střelám a jen jednu proti vyhlášeným ottawským kanonýrům pustil.  Hokejisté Caroliny se vzpamatovávali z debaklu 0:9 z Atlanty, který přišel po devítizápasové sérii vítězství. Proti Senators si
moc nevěřili. "Myslím, že bylo dobře, že jsme po té ošklivé prohře museli hrát proti těžkému soupeři. Je skvělé, že se nám podařilo vyhrát," pravil mladý útočník Caroliny Eric Cole.

Washingtonu se náramně vyplácí ruský talent a jednička předminulého draftu Alexandr Ovečkin. Už se prostřílel mezi pětici nejlepších kanonýrů ligy a jeho kvality v úterý poznala
Tampa, přestože byla v hlavním městě Spojených států v celém utkání lepší. Ovečkin těsně před koncem vyrovnal na 3:3 a při samostatných nájezdech rozhodl o vítězství nad obhájci trofeje. Při samostatných nájezdech neuspěli jeho protihráči Pavel Kubina s Václavem Prospalem, kteří se tak v zápase museli spokojit každý s jednou asistencí.

Nejlepší celek Východní konference Montreal se v domácím utkání proti Floridě dostal do tříbrankového vedení, ale nakonec zachránil vítězství až v prodloužení. Náskok se Canadiens
rozplynul v poslední části, kdy během třinácti minut hosté vyrovnali. V prodloužení se schylovalo k samostatným nájezdům, ale finský kapitán Montrealu Saku Koivu čtyři sekundy před sirénou vybojoval pro Habs výhru. Na první gól vítězů nahrál Richardu Zedníkovi Tomáš Plekanec.