19. srpna 2007 11:27 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Jágr slaví, poosmé získal Zlatou hokejku

Jaromír Jágr převzal Zlatou hokejku již poosmé. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr převzal Zlatou hokejku již poosmé. | foto: Lidové noviny

PRAHA Nejlepším hokejistou uplynulé sezony se podle očekávání stal Jaromír Jágr, který Zlatou hokejku získal třikrát za sebou. Druhé místo obsadil brankář Dominik Hašek, na třetí pozici se umístil Martin Straka.

Jágr, který se stejně jako loni zúčastnil slavnostního večera se svou přítelkyní Innou Puhajkovou, vedl po polovině ankety jen o tři body před spoluhráčem z Rangers Martinem Strakou. "Nemyslím, že jsem měl nějak zvlášť oslnivou sezonu, ale na druhou stranu takovou neměl nikdo z českých hráčů. Pokud někdo měl dobrý začátek, tak se třeba zranil," řekl Jágr na tiskové konferenci.

S osmi triumfy je kladenský odchovanec rekordmanem ankety. Poprvé zvítězil
v roce 1995, ale cení si asi nejvíce posledních ocenění. "Zlatá hokejka získává větší prestiž než v dřívějších letech. Nějakou dobu se dříve ani nehodnotili hráči ze zahraničí," vysvětlil Jágr, který má na kontě spoustu dalších individuálních i týmových ocenění a úspěchů. "Mám doma na trofeje místo a barák je velký, takže doufám, že ještě získám další."

Hašek byl po půlce, v které hlasují převážně trenéři, až jedenáctý. "Dominátor" přijel do Karlových Varů na vyhlašování poprvé od roku 2002, kdy ho o pouhých 18 bodů porazil Jágr. Tehdy Jágrovi pomohlo výrazné vedení po první části. "Před pěti lety jsem byl smutnej, protože jsem očekával, že vyhraju a letos nic takového neočekávám, takže se jedu vyloženě bavit a uvidíme, jak to dopadne," řekl novinářům ještě před slavnostním večerem Hašek, který letos s Detroitem dokráčel do semifinále Stanleyova poháru.

Na vyhlášení se Hašek těšil a anketu považuje za prestižní. "Zlatá hokejka má svoje kouzlo. Udržela si tu prestiž, kterou měla za starých časů. Pořád je to anketa pro nejlepšího hokejistu v České republice a má to něco do sebe," podotkl Hašek. "Jak se věci měnily, tak jsem ani nemyslel, že se uchová, ale bez debat to má pořád svou hodnotu. Není to to nejdůležitější, proč hraju hokej, ale toho ocenění si vždycky vážím."

Třetí pozici obsadil Straka, který se vyšplhal z loňského desátého místa a za Jágrem zaostal o rovných 200 bodů. Na vyhlášení přicestoval plzeňský odchovanec i přesto, že se po čtvrteční operaci menisku pohybuje jen pomoci berlí.

Výsledky 39. ročníku ankety Zlatá hokejka
1. Jaromír Jágr (New York Rangers) 486 bodů, 2. Dominik Hašek (Detroit Red
Wings) 355, 3. Martin Straka (New York Rangers) 286, 4. Tomáš Kaberle
(Toronto Maple Leafs) 276, 5. David Výborný (Columbus Blue Jackets) 244, 6.
Jaroslav Hlinka
(Sparta Praha/nyní Colorado Avalanche) 219, 7. Patrik Eliáš
(New Jersey Devils) 182, 8. Martin Havlát (Chicago Blackhawks) 105, 9.
Milan Michálek
(San Jose Sharks) 102, 10. Petr Sýkora (Moeller Pardubice)
97. 

 
 

ČTK

Najdete na Lidovky.cz