Pátek 3. února 2023, svátek má Blažej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak na Klička? Hayeho připravuje Aliho trenér

Sport

  19:18
PRAHA - Už přes sedm let vyzyvatelé hledají recept na boxerského šampiona Vladimira Klička. Marně. David Haye, budoucí soupeř 'nezdolného' Ukrajince, ale nechce být dalším v řadě. Ke spolupráci si proto přizval trenérskou osobnost historie rohovnického sportu, uznávaného Angela Dundeeho...

David Haye při tréninku. foto: Reuters

Čtěte také

Tedy devětaosmdesátiletého nestora, který připravoval legendárního Muhammada Aliho. "Ano, mluvili jsme spolu," přiznal Haye, "a dal mi několik dobrých taktických rad. Plán na Klička jsem měl sice už dříve, ale Angelo jej ještě zdokonalil," dodal Brit.

Mistr světa organizace WBA na Dundeeho kooperaci s Alim nedává vzpomenout jen komunikací se slavným učitelem, ale i výběrem místa tréninku: stejně jako americký bijec i Haye ladí formu v miamské Fifth Street Gym.

Po stopách legend
Dundee před téměř čtyřiceti lety se svým svěřencem vymyslel revoluční strategii boje, kterou šokoval celý svět. Mnohými odepisovaný Ali v jednom z nejslavnějších zápasů historie knockoutoval do té doby neporaženého George Foremana. Takřka celých osm kol měření sil byl přitom pasivní - od svého rivala se nechal dobrovolně otloukat -, aby nečekaným výpadem unaveného soupeře poslal k podlaze ringu.

Dočkají se fanoušci profesionálního boxu něčeho podobného i od Davida Hayeho? Dlouho očekávaná řežba s Vladimirem Kličkem o titul absolutního šampióna je na programu 2. července v Hamburku.

Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery
Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery

dílejte příběh ze života, napište deníček a vyhrajte skvělou sérii knih od Jo Nesba, ve kterých své detektivní schopnosti předvádí sám rozervaný...

Mohlo by vás zajímat