19. prosince 2016 15:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Jak to u Koukalových je? Petr mluvil o posledním Novém Městu, Gábina se chce ještě vrátit

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 8Diskuse
Gabriela a Petr Koukalovi na vyhlášení Sportovce roku 2015. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gabriela a Petr Koukalovi na vyhlášení Sportovce roku 2015. | foto: MAFRA - Petr Topič

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ Tak jak to teda je? Manžel Gabriely Koukalové Petr po jejím nedělním triumfu v závodě s hromadným startem novinářům prozradil, že jeho žena jela v Novém Městě na Moravě dost možná naposledy. To však sedmadvacetiletá biatlonistka popřela a přiznala, že chce jezdit i po olympiádě, takže se na Vysočině ještě jednou určitě představí.

„Co na to říct? Je to zlatá tečka, Gábině jsem tohle hodně přál. Vím, že tady jela několik závodů a nikdy tady na první místo nedosáhla, ačkoliv si to přála ze všeho nejvíc. Jen se k tomu pokorně nechtěla moc upínat. Je to americký příběh...“ přiznal Koukal.

Trojnásobný účastník olympijských her a dlouholetá česká badmintonová jednička prý k premierovému triumfu českého závodníka před českým publikem navnadil tím, že jí řekl, že v Novém Městě jede možná naposledy.

„Před zápasem jsem ji motivoval tím, že je to možná naposled, kdy si užívá takový závod s takovou atmosférou, ať si tedy užije každý metr, nasává energii od každého z diváků a od každého, kdo ji má rád,“ uvedl jednatřicetiletý Koukal.

„Nikdo neví, co nakonec bude. Jeden takový výsledek může dost výrazně zamávat našimi plány, je to náboj pro všechny okolo. Ona tvrdí, že by možná po olympiádě chtěla končit. Kdyby ano, jsem šťastný za ni a za lidi tady. Je to jejich vítězství,“ dodal.

Gabriela Koukalová s medailí za vítězství v Novém Městě
Gabriela Koukalová

Jeho manželka však na tiskové konferenci prohlásila, že jí úspěch ve Vysočina Aréně natolik nahlodal, že se do Nového ěsta chce podívnat i po hrách v Koreji v roce 2018.

„Uvidíme, jak to bude dál. Kdyby tady byl svěťák, tak si umím představit, že tu pojedu i po Pchjongčchangu. Přiznávám ale, že mě dnešní (nedělní) vítězství nahlodalo. Bylo to tak hezké, že bych si ho určitě chtěla zopakovat,“ řekla Koukalová

„Chtěla bych se asi rozhodovat spíš podle toho, jestli mi to ještě půjde. U sportu nikdy nevíte,“ doplnila.

Víc než na budoucnost myslela Koukalová především na to, aby po náročném dnu doplnila síly. Proto si dala svíčkovou s knedlíkem.

„Když po vás pořád chtějí vyčistit terče, nemůžou se pak divit, že si ten návyk přenesete i do jídla. Dobrou chuť a dobrou noc,“ smála se Gabriela Koukalová na svém facebookovém profilu, na němž přidala nejprve fotku s plným talířem a poté s prázdným.

  • 8Diskuse
Najdete na Lidovky.cz