Pondělí 8. srpna 2022, svátek má Soběslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

„Jako kluk jsem Jágra sledoval“

Sport

  11:07
NEW YORK - Dlouhá léta byl nejlépe placeným hráčem v NHL Jaromír Jágr. Jenže hvězdný Čech s číslem 68 o tuto pozici v letní přestávce přišel. Jágra přeskočili hned tři hokejisté - Scott Gomez, Daniel Briere a Thomas Vane si přijdou ročně na deset milionů dolarů. A Scott Gomez (27) se také postaral o jeden z největších letních přestupů, když z New Jersey Devils odešel právě do New York Rangers.

Největším boháčem v NHL už není Jaromír Jágr, ale jeho spoluhráč z Rangers Scott Gomez. foto: ČTK

Gomezův přesun byl ale také jedním z nejkratších, co se vzdálenosti mezi týmy týče. Arény obou klubů dělí jen řeka Hudson. Rodák z Anchorage na Aljašce ale vždy snil o životě na Manhattanu, „Je to úžasné místo. Hrát ve skvělém týmu a navíc uprostřed New Yorku? Co víc si můžu přát,“ usmíval se při exkluzivním rozhovoru pro LN jeden ze tří nejlépe placených hráčů NHL.

LN Jak jste zatím ve svém novém působišti spokojený?
Rangers jsou skvělá organizace, jsou tady vynikající hráči. Zatím jsem celou kariéru v NHL strávil v dresu Devils, kde jsem byl šťastný, ale teď se těším na to, co můžeme dokázat s Rangers. Navíc Manhattan je úžasné místo. Pořád se tu něco děje. Ke spokojenosti mi nic nechybí, snad jen dobré výsledky v sezoně. Ale to už je na nás.

Kapitánem Devils je Patrik Eliáš, Rangers zase vede Jaromír Jágr. Jací jsou Češi kapitáni?
Dobří. Eliáš je výjimečný hokejista i osobnost. A o Jágrových hokejových kvalitách snad ani nemusím mluvit. Je to skvělý kluk a je super být v jeho společnosti. Je sktuečný vůdce. Dřív jsem ho neznal, ale od prvního dne, co jsem vstoupil do kabiny, se ke mně choval skvěle.

Měl jste možnost ho víc poznat i mimo led?
Jsme spoluhráči, takže spolu trávíme hodně času. Rozhodně to tady pro mě udělal jednodušší.

Byl jste teprve na střední škole, když Jágr vyhrál Stanley Cup nebo kanadské bodování. Je pro vás asi zajímavé s ním hrát v jednom týmu, ne?
Určitě. Jako kluk jsem ho sledoval. Byl vždycky jedním z těch hráčů, které všichni chtěli vidět. Nikdo nemohl předvídat, co udělá s pukem. A tak je to i nyní. Teď mám možnost být přímo u toho, mám možnost vidět, jak na sobě maká. Je to jeden z vůbec nejlepších hokejistů všech dob, ne-li ten nejlepší ze všech.

Pokud byste hrál v jedné formaci s Jágrem a Martinem Strakou, nebojíte se, že spolu budou mluvit česky?
Dělají to pořád a dělají to všichni evropští hráči. Ale jsem zvyklý. Hrál jsem s Rusy a ti si taky jen povídají ve své řeči. Já jen čekám, až uslyším svoje jméno, a pak se zeptám, co říkali. (úsměv)

Myslíte, že se budete muset naučit, jak se třeba česky řekne „nahraj“?
Ne, jako první se pravděpodobně naučím nějaké sprosté slovo, abych jim ho mohl říct. A když o tom tak přemýšlím, je to taky asi jediné slovo, které vlastně musím znát. (smích)

Jak se vám hraje v mezinárodním prostředí?
Výborně. Vždyť jsem taky Rus.

Jak to?
No, Aljaška je přece skoro v Rusku, nebo ne? (smích)

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 5. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 5. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat