Pondělí 10. května 2021svátek má Blažena 9 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

‚Jako v džungli.‘ O olympiádě sní mezi rybami a želvami. Indický plavec trénuje ve vodní nádrži

SP Lakith je nadějný indický plavec. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy SP Lakith je nadějný indický plavec. | foto: DH FILE PHOTO

Praha Za doprovodu ryb a želv, uprostřed džungle. Koronavirus připravil indického plavce SP Lakitha o možnost trénovat v bazénu, tak využívá vodní nádrže. Nadějný sportovec, který sní o olympiádě, momentálně žije na farmě svého trenéra.

Uzavřená sportoviště po celém světě hatí snahu jednotlivců o kvalitní trénink. Indický plavec Lakith však nehodlá bořit své plány. Protože sní o olympiádě, našel si netradiční tréninkové prostory.

Jelikož potřebuje splnit olympijský limit, musí Lakith vylepšit své osobní maximum z minulého roku o dvě vteřiny. K dosažení vysněného cíle by mu měla pomoct i příprava ve velmi nezvyklých podmínkách.

23. ledna 2020 v 13:55, příspěvek archivován: 30. dubna 2020 v 11:52

Koncem února ho totiž trenér Partha Varanashi pozval na svou farmu, která se nachází uprostřed džungle. V tamních prostorách má plavec k dispozici vodní nádrž, která primárně slouží k zavlažování.

V ní se teď ve společnosti ryb a želv pohybuje i indický plavec a jeho dalších 14 kolegů, které kouč Varanashi trénuje. Jejich nová vodní aréna má trošku odlišné rozměry a opravdu zajímavé prostředí. „Oblast, ve které se nacházíme je obklopena hustými lesy, takže se dá říct, že jsem uvízl v džungli,“ sdělil Likith indickému Times.

„Jediný rozdíl oproti bazénu je, že voda není vůbec čistá. Plavou v ní ryby a želvy a nejsou tu dráhy,“ popsal Ind, jak trénuje v době pandemie koronaviru.

Mimo plavání se Likith rád prohání na skateboardu a věnuje se i chůzi po laně. Slibuji si, že si díky těmto aktivitám vylepší stabilitu a hbitost.

23. listopadu 2019 v 16:22, příspěvek archivován: 30. dubna 2020 v 11:52

Kromě obav o svůj osobní progres začíná mít nadějný plavec i pochybnosti o pravidelný přísun stravy: „Zatím je to v pohodě, ale kdyby se věci zhoršily, trenér říkal, že bych musel také začít na farmě pracovat,“ uzavřel Likith.

„Je to zábava. Právě teď je naším hlavním cílem udržet naši imunitu na vysoké úrovni, takže plaveme jen pětkrát nebo šestkrát týdně. Mezi tím cvičím jógu a máme další aktivity,“ dodal jedenadvacetiletý plavec.

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

Vadí mi, když u nás Slováci nemluví česky, říká hlasová poradkyně

Nazývá věci pravými jmény a je jí jedno, jestli se někdo urazí nebo se bude... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nazývá věci pravými jmény a je jí jedno, jestli se někdo urazí nebo se bude pohoršovat. Je dost zralá a dost zaměstnaná...

Cestu do Egypta nedoporučuji. Covid tu prodělat nechcete, říká velvyslanec

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V turistických letoviscích jsou nemocnice pro pacienty s covidem-19. Je však třeba mít dobré pojištění v případě...