3. března 2010 13:38 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

James se vzdá čísla 23 jako vyjádření úcty k legendárnímu Jordanovi

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Michael Jordan a LeBron James. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michael Jordan a LeBron James. | foto: Reprofoto

CLEVELAND Jeden z nejlepších basketbalistů současnosti v zámořské NBA LeBron James již vyřídil všechny potřebné náležitosti ke změně čísla na dresu a místo třiadvacítky vstoupí do příští sezony s šestkou.

Pětadvacetiletý lídr Clevelandu tak potvrdil svá slova z nedávné minulosti, kdy svůj úmysl naznačil. Čísla 23 se James vzdá z úcty k basketbalové legendě a svému oblíbenci Michaelu Jordanovi, který ho proslavil.

Vedení soutěže v úterý potvrdilo, že James dodal všechny potřebné dokumenty ke změně čísla pro novou sezonu, které musely být vyplněny nejpozději v tomto týdnu. Nejužitečnější hráč minulé sezony tak bude na zádech nosit šestku. Vedení Cavaliers zároveň doufá, že logo na hrudi se měnit nebude, přestože Jamesovi končí po sezoně současný kontrakt.

TO NEJLEPŠÍ Z LEBRONA JAMESE:

James se může stát v létě volným hráčem. Pokud by však podepsal smlouvu v jiném klubu, souhlas vedení soutěže o změně čísla nepotřebuje a může sáhnout po kterémkoliv dostupném. To by mohlo naznačovat, že James Cleveland nezmění.

James vyzval i ostatní hráče, kteří v zámořské lize používají číslo 23, aby se jej vzdali. Podle něho je natolik spjaté s Jordanem, že by mělo být vyřazeno z užívání. "Prostě si myslím, že vše, co Michael Jordan udělal pro tuto hru, by mělo být nějakým způsobem respektováno," prohlásil James v listopadu.

TO NEJLEPŠÍ Z MICHEALA JORDANA:

Také číslo šest však nosili někteří velikáni historie soutěže jako například Julius Erving nebo Bill Russell. A právě Erving byl druhým nejoblíbenějším Jamesovým hráčem. Šestku proto už nějaký čas nosí nejen každý den na tréninku, ale hrál s ní také na olympiádě v Pekingu.

Své kroky ohledně budoucnosti James ovšem nechce komentovat. "Odpovídat na otázky ohledně toho, že bych se mohl stát volným hráčem, už jsem přestal před hodně dlouhou dobou," uvedl James po pondělní výhře Kavalírů na palubovce New York Knicks. Právě o tomto bohatém klubu se nejvíc spekuluje jako o jeho příštím působišti.

ČTK, Lidovky.cz
  • 0Diskuse