Pátek 27. listopadu 2020svátek má Xenie 2 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Janda ve stopách Aggasiho: kvůli zádům spal na zemi

Jakub Janda. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jakub Janda. | foto: Reuters

PRAHA Spíše stabilitu průměrných výkonů než razantní průnik do absolutní světové špičky přinesla českým skokanům na lyžích úvodní série závodů Světového poháru na severu Evropy.

Snad nejpozoruhodnější se ukázalo být vystoupení Jana Matury. Třicetiletý zkušený skokan totiž jako jediný z českého sextetu bodoval v každém ze čtyř závodů. Procitnutí takřka odepisovaného skokana je o to pikantnější, že v Dukle Liberec s ním před sezonou přestali počítat. Matura se tak stal jediným českým reprezentantem, který v armádním centru Dukla Liberec nepobírá plat.

"Vyměnil jsem značku lyží, používám nové vázání, ale hlavně jsem i trochu změnil svůj přístup," vypočítával důvody proměny. "Moc dobře vím, že pokud by mně tahle sezona nevyšla, tak by asi byla poslední. Takže se teď snažím spoléhat především na sebe." Bývalý elitní závodník v severské kombinaci investoval do technického materiálu před sezonou asi sto tisíc korun, Na odměnách za dosavadní umístění se mu ale již polovina vrátila.

Konec dobrý, všechno dobré?
V celkové klasifikaci Světového poháru je před Maturou z českých skokanů už jen Jakub Janda. Po včerejším příletu do vlasti prohlásil, že se mu zamlouval pouze úvodní soutěžní skok sezony a pak ten poslední v Lillehammeru, desátý nejlepší ve druhém kole.

A copak ho trápilo v čase mezi nimi? "I problémy se zády. Spal jsem v Lillehammeru na měkčí posteli a na můstku jsem pak byl víceméně bez pocitu," komentoval Janda situaci. "Trenér David Jiroutek ale zrovna četl autobiografii André Agassiho a ten právě kvůli zádům spával v hotelích na zemi. Tak jsem to zkusil a bezvadně jsem se vyspal..."

Navíc upravil nájezdové postavení a v posledním soutěžním skoku mu to konečně odletělo. Čeští skokani se v týdnu přesunou do Harrachova, kde je o víkendu čeká další díl Světového poháru. "I v Krkonoších budu spát na zemi," povídal Janda. "Teď se hlavně musím zastavit někde v obchoďáku a koupím si karimatku a spacák," vtipkoval.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...