3. dubna 2008 12:01 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Japonští ragbisté trénují se zápasníky sumó

Sumisté jsou dobří zápasníci, ale ragbisté také.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sumisté jsou dobří zápasníci, ale ragbisté také. | foto: ČTK

TOKIO Ragbisté sice vydrží ledacos, trenér japonské reprezentace John Kirwan však připravil svým svěřencům nezvykle tvrdý trénink. Aby hráče národního týmu ještě více zocelil, nechává je zápasit se sumisty.

"V mlýně se dají skvěle využít některé sumistické techniky. Hlavně síla při odrazu na začátku souboje," řekl reportérům bývalý reprezentant Nového Zélandu, když z bezpečné vzdálenosti sledoval, jak ragbisté dostávají od sumistických hromotluků naloženo.
U hráčů se podle agentury Reuters nezvyklý styl přípravy nesetkal s příliš velkým nadšením. "Ti chlapi jsou obrovští! Tohle nemá se sportem nic společného," prohlásil Mawaši Ono.

Japonští ragbisté na sebe upozornili na loňském mistrovství světa, kde sice prohráli 3:91 s Austrálií a 18:72 s Walesem, jen smůla je však připravila o výhru nad Fidži, kterému nakonec podlehli 31:35. Se šampionátem se pak rozloučili remízou 12:12 s Kanadou.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!