Středa 29. června 2022, svátek má Petr, Pavel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jaromír Jágr nedohrál zápas s Lotyšskem, na Finy by měl být fit

Sport

  7:22
VANCOUVER - Bez Jaromíra Jágra dohráli hokejisté na olympijských hrách ve Vancouveru osmifinále s Lotyšskem, které porazili až v prodloužení 3:2. Hvězdný útočník odešel do šatny na začátku druhé třetiny kvůli bolesti krční páteře, ale na dnešní čtvrtfinále proti Finsku by měl být připraven.

Jágr před lotyšskou brankou. foto: Reuters

"Jardu bolel krk a horní část hrudní páteře nejspíše v souvislosti s tím zásahem od Ovečkina. Otáčet se může, ale bolí ho to a při hře to bylo nepříjemné, takže jsme se dohodli, že odstoupí a dá se dohromady, aby byl připraven na další zápas," řekl novinářům lékař týmu Tomáš Vyskočil.

VANCOUVER ON-LINE

Na otázku, jestli je ohrožen Jágrův start proti Finům, odvětil: "Podle toho, jak se k tomu staví, tak určitě ne." Jágr má na hlavě krvavý šrám od prasklého plexiskla po ataku Alexandra Ovečkina v posledním zápase skupiny B proti Rusku. "Hlava pořád bolí. Asi budu muset jen nahazovat puky, protože se nemůžu pořádně otočit," řekl Jágr před zápasem s Lotyši.

Už po zápasu s Rusy měl Jágra v péči fyzioterapeut Pavel Kolář. O útočníka Omsku se staral také při utkání s Lotyši a poté i v šatně. "Pan Kolář na něm pracuje pořád a (Jágr) dostává léky na bolest na uvolnění svalů, takže se zlepší," doufal Vyskočil.

Osmatřicetiletý Jágr, který se zatím na olympiádě prezentoval dvěma brankami a asistencí, odehrál v duelu s Lotyšskem bez omezení celou první třetinu. V té byl jednou vyloučen, v druhé části odehrál jen 52 vteřin a pak odešel v doprovodu fyzioterapeuta Koláře do kabiny.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...