Neděle 27. listopadu 2022, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jaroš: Na Nanga Parbatu jsem myslel, že je konec

Sport

  18:30
PRAHA - Zdolal dvanáct osmitisícovek. Nejhůř horolezci Radku Jarošovi bylo při výstupu na Nanga Parbat. "Padala na nás lavina ze 2,5 kilometrové výšky. Nakonec ji těsně před náma odvedl stranou žlab. Měli jsme obrovské štěstí, bez něj to ale nejde," popisoval v exkluzivním on-line rozhovoru pro Lidovky.cz Jaroš.

Radek Jaroš na vrcholu Lhotse. foto: Reprofoto

Před necelým týdnem se Radek Jaroš vrátil z nesmírně dramatické, ovšem nakonec úspěšné expedice. Zdolal čtvrtou nejvyšší horu světa Lhotse. "Snažím se nastartovat, ale moc mi to nejde," popsal Jaroš v on-line rozhovoru období po návratu ze dvanácté osmitisícovky.

Do kompletní sbírky osmitisícovek zbývají Jarošovi dva výstupy. Ještě ho čeká Annapurna a K2. "Annapurna bude pravděpodobně příští rok na jaře a před ní pořádná aklimatizace jinde. Možná na Cho Oyu. A K2 zatím nevím, kde přesně půjdu," řekl Radek Jaroš.

"Z obou hor mám respekt, ale ne strach," dodal Jaroš.

A co bude, až pokoří všech čtrnáct osmitisícovek? "Popravdě přesně nevím, ale člověk by měl mít pořád nějakej cíl. Něco si vytyčím, nebo to přijde samo," uzavřel Radek Jaroš.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat