Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jarošík porušil dohodu s Brücknerem, hrál za klub

Sport

  16:59
Praha - Jiří Jarošík se omluvil ze zápasu s Dánskem kvůli zraněnému kotníku, přesto ale nastoupil do nedělního ligového duelu proti St. Mirrenu. Hráč i klub tak porušili dohodu s vedením národního týmu, že Jarošík bude léčit zranění.

Jiří Jarošík při tréninku fotbalové reprezentace ČR foto: Jan Hrouda Lidové noviny

Vztah mezi hráčem a reprezentačním koučem Karlem Brücknerem narušilo už několik událostí. Fotbalista se na trenérovu adresu vyjádřil, že ho kouč připravil v jeho kariéře o mnoho, protože si ho nikdy nevybral na vrcholnou akci typu olympijských her, mistrovství Evropy či světa. Několikrát se pak omluvil z nominace na přípravné duely kvůli zranění, což mnozí vnímali trochu jako truc.

I přesto ho Brückner nominoval na středeční duel s Dánskem. Už při oznámení nominace v minulém týdnu ale slyšel spekulace, že se mu Jarošík znovu omluví. "Nemám důvod kvůli malicherným sporům připravit reprezentaci o hráče," utnul tehdy debaty kouč.

Ovšem už o pár dnů později vedení oznámilo, že Jarošíkovu nominaci ruší kvůli zraněnému kotníku. "Bylo to po debatě s hráčem i klubem," informoval mluvčí mužstva Lukáš Tuček.

Jenže o víkendu fotbalista v klubovém dresu nastoupil, byť pouze na čtyři minuty, což reprezentační šéfy zjevně překvapilo. Brückner to raději ani nekomentoval. Sám
fotbalista prý tvrdí, že nejnovější problém nezavinil on. "Jirka mi potvrdil, že celý týden netrénoval a do utkání ani neměl vůbec zasáhnout. Jenže trenér ho tam v závěru nečekaně poslal," řekl hráčův agent Pavel Zíka

Fotbalový svaz měl možnost požádat, aby Jarošík během nejbližšího víkendu nemohl nastoupit v klubovém utkání. Podle regulí FIFA totiž hráč omluvený kvůli zdravotním potížím nemůže pět nejbližších dnů po reprezentačním duelu hrát žádný zápas. "Nebudeme to uplatňovat. I proto jsme ještě koncem minulého týdne jeho nominaci oficiálně zrušili," uvedl vedoucí mužstva Jaroslav Dudl.
Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!