Pondělí 18. ledna 2021svátek má Vladislav -11 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Je to obrovské zklamání. Neukázali jsme žádný charakter, zlobí se Satoranský

Tomáš Satoranský a jeho tým nejspíš skončí na ME už ve skupině. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Satoranský a jeho tým nejspíš skončí na ME už ve skupině. | foto: ČTK

kluž (od našeho zpravodaje) Je suverénním českým lídrem. O to víc byl proto Tomáš Satoranský naštvaný, když čeští basketbalisté prohráli v souboji s Černou Horou 75:88 a zavřeli si s velkou pravděpodobností cestu do další fáze mistrovství Evropy. Podle rozehrávače Washingtonu měli Češi na postup, na hřišti však předvedli málo bojovnosti.

„Bylo to špatný, nevím, co bych měl říct k tomu dnešnímu výkonu. Proti Maďarsku to byl pro nás nejdůležitější zápas a my jsme ho nezvládli. A dneska to bylo ještě horší. Nebyli jsme dobří, neukázali jsme žádný charakter,“ řekl český rozehrávač novinářům v Kluži.

Tomáši, dva klíčové zápasy s Maďarskem a Černou Horou jste nezvládli. Je to pro vás největší zklamání v kariéře?
Nevím, jestli to je největší zklamání, ale zklamání to je velké. Když jsme přišli před zápasem řekli jsme si, že musíme hrát úplně jinak než proti Maďarsku, ale my jsme začali bojovat až posledních pět minut, to je pro mě nepochopitelné. Jsem obrovsky zklamaný z toho, jak jsme poslední dva zápasy hráli.

Tomáš Satoranský úřaduje.
Jiří Welsch (vpravo) a Tyrese Rice z Černé Hory.

Co hráčům chybělo? Sebedůvěra?
Vy nepotřebujete sebedůvěru k tomu, abyste bojovali. My nemáme v týmu žádného hajzla, takový typ, kterých mají Balkánci spoustu. Není tam nikdo, kdo by se v šatně naštval a zjebal nás. Navíc je potřeba, abysme si to vzali každý k srdci a tu bojovnost předvedli na hřišti, ale bohužel, my dneska bojovali až na konci. V českém basketbalu bohužel nevidím nikoho, kdo by nás vyhecoval a tu energii přinesl na hřiště.

Jak moc vám chyběli hráči jako Jan Veselý, kteří na ME nejsou?
Měli jsme tu spoustu talentovaných hráčů a veděli jsme, že oproti předchozímu Euru bude řada hráčů chybět. Ale s tím jsme sem jeli, to není o tom, že bychom neměli hráče, ale že jsme nebojovali. V posledních dvou zápasech jsme neukázali charakter, to nebylo o tom, že nám tu někdo chyběl.

Proč dávali Černohorci dnes tak snadné koše?
Bylo to dneska špatné hlavně v tom, že jsme je vůbec neubránili. Nemůžete myslet na to, že někoho přehrajete, když se neubráníte a dostáváte lehké koše. Neměli jsme správný tlak na míč, byli jsme všude pozdě, nebylo tam od nás dost energie. Naopak v útoku jsme se oproti soupeři dostávali do těžkých střel.

Tomáš Satoranský v souboji s Černohorcem Mihailovičem.

Tomáš Satoranský v souboji s Černohorcem Mihailovičem.

Jak bylo pro pivoty těžké ubránit vysoké hráče soupeře?
Měli tam Vučeviče, který hraje v NBA, pro kluky pod košem je těžký, aby ho ubránili. Zkoušeli jsme ho zdvojovat, ale oni si to dobře v útoku dávali a dostávali jsme od nich koše z volných střel. Propadávali jsme i na doskoku a je jasné, že v takovém zápase se ukáže, kdo všechno vám chybí.

Narážíte na absenci Jana Veselého?
Nemáme tam nikoho, kdo nám dával pod košem takovou jistotu v doskocích jako u Honzy Veselého. Já to ale nechci házet na pivoty, propadli jsme všichni. Naopak pro ně je to obrovská škola, jak se s hvězdami podobného typu příště měřit.

Dá se najít na tomto turnaji nějaké pozitivum?
Jediný pozitivum tohohle turnaje je, že kluci sebrali hodně zkušeností do dalších bojů, do kvalifikace o mistrovství světa, která nás čeká.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!