Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Je to Mayweatherova ostuda. My za jeho infantilní manýry nemůžeme, říká pořadatel

Sport

  13:30
PRAHA - Standardně až 150 tisíc eur (4 miliony korun) stojí pořadatele, aby na svůj galavečer či exhibici sehnali největší boxerskou osobnost současnosti Floyda Mayweathera. A i když organizátory sobotního galavečera profesionálního boxu v Praze na Královce jednodenní pobyt hvězdného Američana v hlavním městě stál řádově méně, někdejší nejbohatší sportovec s přezdívkou Money si fanoušky v Česku pořádně nahněval.

Floyd Mayweather na tiskové konferenci v Praze. foto: Martina Houdková

Mayweather se vymlouval jako malé dítě. Nebyl v Praze, protože v Londýně nakupoval

Do zaplněné dvouapůltisícové haly nedorazil a v Praze se objevil až v noci na následné párty.

„Floyd zklamal nejen fanoušky, ale i samotné boxery, kteří se na něj těšili,“ řekl Lidovým novinám Miloš Veselý, spolumajitel pořádající agentury QWERT Boxing.

„Na druhou stranu přiznal, že to po*ral, a slíbil fanouškům, že jim to příště vynahradí. Navíc se nám podařilo s ním a jeho týmem domluvit rozsáhlou spolupráci.“

Kolik úsilí jste musel vynaložit, aby Mayweather přijel do Prahy?
Prožil jsem několik probdělých nocí a stálo mě to obrovskou spoustu sil. Ale dalo se to zvládnout. Mnohem horší to ale bylo v sobotu, v den akce. Přitom ještě v jednu hodinu odpoledne jsem byl úplně v klidu, protože jsem na letišti vyzvedl polovinu jeho týmu, včetně jeho oblíbeného dýdžeje. Pak už jsem ale věděl, že je něco špatně.

Proč tedy na galavečer nepřijel?
Ve smlouvě bylo, že dorazí v deset hodin večer, když jsem ale zjišťoval, že stále nevyrazil z Londýna, byl jsem vystresovaný. Urgoval jsem proto jeho manažery a byl na ně hodně agresivní, protože celá hala na Mayweathera čekala. Pravda je, že jeho letadlo mělo technické problémy, takže musel zůstat v Londýně. Jeho hloupostí však bylo, že v době, kdy už byl v letadle, napsal na Instagram, že celý den strávil nakupováním. Fanoušci si tak mysleli, že se na ně vykašlal úmyslně.

Jak jste reagoval, když jste zjistil, že nestihne ani jeden zápas?
Můžu vám prozradit něco, co jsem ještě nikomu neřekl. V jedenáct hodin mi volal z Londýna jeho hlavní manažer a navrhl mi, že mi vrátí všechny peníze a stejnou částku mi navíc zaplatí jako odškodnění, když Mayweather do Prahy vůbec nepřijede. Byly by to velmi dobré peníze, já se ale rozhodl nekoukat na ekonomiku, protože jsem slíbil, že do Prahy dojede, a to se také stalo, i když na galavečeru chyběl. V Praze ale zůstal v neděli až do devíti hodin, takže jsme se stihli s ním i s jeho týmem domluvit na další významné spolupráci. Navíc nám slíbil, že do Prahy určitě ještě dorazí a fanouškům se tak omluví.

Kolik vás tedy jeho návštěva stála?
Mayweather standardně stojí 150 tisíc eur, jenže součástí toho je autogramiáda, dražba rukavic atd. Nám se ale podařilo díky našim kontaktům zaplatit řádově mnohem méně. Přesná částka je však součástí obchodního tajemství.

Lidé Mayweatherovu neúčast na galavečeru přirovnávají k ostudě z roku 2010, kdy do Prahy nedorazil Mike Tyson...
Jestli to je něčí ostuda, tak Mayweatherova, ne naše. Za jeho infantilní manýry my nemůžeme, neovlivníme, že se chová jako dítě. My jsme slíbili, že ho do Prahy dostaneme, a to jsme také zvládli. Obrovsky jsme tím zviditelnili český box, protože se díky jeho návštěvě začala o box zajímat i širší fanouškovská veřejnost, která na Královku přišla. Takže naše investice se nám velmi vyplatila.

Boxeři, jimž měl Mayweather předávat mistrovské pásy, však museli být hodně zklamaní.
To mě samozřejmě mrzí nejvíc. Především kvůli Štěpánu Horváthovi, kterého podporujeme. Kvůli Mayweatherovi jsme začátek jeho zápasu neustále posunovali, což je pro každého boxera velmi náročné, protože celý den časuje na určitý moment. Ale on to nakonec přesto fantasticky zvládl a vyhrál. A nakonec měl i tu možnost si s ním popovídat.

Floyd Mayweather.
Vítěz „zápasu století“ Mayweather líbá v Las Vegas svou starší sestru Deltricii.

Co uděláte příště pro to, aby se podobná situace neopakovala?
Musíme trvat na tom, aby hvězda galavečera přijela už o den dřív. Anebo oslovit někoho zodpovědnějšího. Na druhou stranu se nám Mayweather pokusil všechno vynahradit. V neděli měl stihnout oběd s belgickými podnikateli, kteří si za něj zaplatili padesát tisíc eur (1,35 milionu korun). A on místo toho zůstal v Praze, protože měl vůči nám jistý morální dluh.

Řekl jste, že příště pozvete někoho zodpovědnějšího. Už tedy přemýšlíte o tom, kdo to bude?
Jednáme s Evanderem Holyfieldem, Mikem Tysonem a Skálou (americký herec Dwayne Johnson), kteří by mohli přijet do Prahy letos v létě.

Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz
Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz

Řekněme si to na rovinu – za plenky pro ty naše miláčky vydáme za rok z peněženky víc než dříve za kabelky. Zvlášť, když pro ně chceme ty nejlepší...