Pátek 3. července 2020svátek má Radomír 14 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Je to Mayweatherova ostuda. My za jeho infantilní manýry nemůžeme, říká pořadatel

Floyd Mayweather na tiskové konferenci v Praze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Floyd Mayweather na tiskové konferenci v Praze. | foto: Martina Houdková

PRAHA Standardně až 150 tisíc eur (4 miliony korun) stojí pořadatele, aby na svůj galavečer či exhibici sehnali největší boxerskou osobnost současnosti Floyda Mayweathera. A i když organizátory sobotního galavečera profesionálního boxu v Praze na Královce jednodenní pobyt hvězdného Američana v hlavním městě stál řádově méně, někdejší nejbohatší sportovec s přezdívkou Money si fanoušky v Česku pořádně nahněval.

Do zaplněné dvouapůltisícové haly nedorazil a v Praze se objevil až v noci na následné párty.

„Floyd zklamal nejen fanoušky, ale i samotné boxery, kteří se na něj těšili,“ řekl Lidovým novinám Miloš Veselý, spolumajitel pořádající agentury QWERT Boxing.

„Na druhou stranu přiznal, že to po*ral, a slíbil fanouškům, že jim to příště vynahradí. Navíc se nám podařilo s ním a jeho týmem domluvit rozsáhlou spolupráci.“

Kolik úsilí jste musel vynaložit, aby Mayweather přijel do Prahy?
Prožil jsem několik probdělých nocí a stálo mě to obrovskou spoustu sil. Ale dalo se to zvládnout. Mnohem horší to ale bylo v sobotu, v den akce. Přitom ještě v jednu hodinu odpoledne jsem byl úplně v klidu, protože jsem na letišti vyzvedl polovinu jeho týmu, včetně jeho oblíbeného dýdžeje. Pak už jsem ale věděl, že je něco špatně.

Proč tedy na galavečer nepřijel?
Ve smlouvě bylo, že dorazí v deset hodin večer, když jsem ale zjišťoval, že stále nevyrazil z Londýna, byl jsem vystresovaný. Urgoval jsem proto jeho manažery a byl na ně hodně agresivní, protože celá hala na Mayweathera čekala. Pravda je, že jeho letadlo mělo technické problémy, takže musel zůstat v Londýně. Jeho hloupostí však bylo, že v době, kdy už byl v letadle, napsal na Instagram, že celý den strávil nakupováním. Fanoušci si tak mysleli, že se na ně vykašlal úmyslně.

Jak jste reagoval, když jste zjistil, že nestihne ani jeden zápas?
Můžu vám prozradit něco, co jsem ještě nikomu neřekl. V jedenáct hodin mi volal z Londýna jeho hlavní manažer a navrhl mi, že mi vrátí všechny peníze a stejnou částku mi navíc zaplatí jako odškodnění, když Mayweather do Prahy vůbec nepřijede. Byly by to velmi dobré peníze, já se ale rozhodl nekoukat na ekonomiku, protože jsem slíbil, že do Prahy dojede, a to se také stalo, i když na galavečeru chyběl. V Praze ale zůstal v neděli až do devíti hodin, takže jsme se stihli s ním i s jeho týmem domluvit na další významné spolupráci. Navíc nám slíbil, že do Prahy určitě ještě dorazí a fanouškům se tak omluví.

Kolik vás tedy jeho návštěva stála?
Mayweather standardně stojí 150 tisíc eur, jenže součástí toho je autogramiáda, dražba rukavic atd. Nám se ale podařilo díky našim kontaktům zaplatit řádově mnohem méně. Přesná částka je však součástí obchodního tajemství.

Lidé Mayweatherovu neúčast na galavečeru přirovnávají k ostudě z roku 2010, kdy do Prahy nedorazil Mike Tyson...
Jestli to je něčí ostuda, tak Mayweatherova, ne naše. Za jeho infantilní manýry my nemůžeme, neovlivníme, že se chová jako dítě. My jsme slíbili, že ho do Prahy dostaneme, a to jsme také zvládli. Obrovsky jsme tím zviditelnili český box, protože se díky jeho návštěvě začala o box zajímat i širší fanouškovská veřejnost, která na Královku přišla. Takže naše investice se nám velmi vyplatila.

Boxeři, jimž měl Mayweather předávat mistrovské pásy, však museli být hodně zklamaní.
To mě samozřejmě mrzí nejvíc. Především kvůli Štěpánu Horváthovi, kterého podporujeme. Kvůli Mayweatherovi jsme začátek jeho zápasu neustále posunovali, což je pro každého boxera velmi náročné, protože celý den časuje na určitý moment. Ale on to nakonec přesto fantasticky zvládl a vyhrál. A nakonec měl i tu možnost si s ním popovídat.

Floyd Mayweather.
Vítěz „zápasu století“ Mayweather líbá v Las Vegas svou starší sestru Deltricii.

Co uděláte příště pro to, aby se podobná situace neopakovala?
Musíme trvat na tom, aby hvězda galavečera přijela už o den dřív. Anebo oslovit někoho zodpovědnějšího. Na druhou stranu se nám Mayweather pokusil všechno vynahradit. V neděli měl stihnout oběd s belgickými podnikateli, kteří si za něj zaplatili padesát tisíc eur (1,35 milionu korun). A on místo toho zůstal v Praze, protože měl vůči nám jistý morální dluh.

Řekl jste, že příště pozvete někoho zodpovědnějšího. Už tedy přemýšlíte o tom, kdo to bude?
Jednáme s Evanderem Holyfieldem, Mikem Tysonem a Skálou (americký herec Dwayne Johnson), kteří by mohli přijet do Prahy letos v létě.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!