Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Je to trochu risk, ale nutný

Sport

  13:13
PRAHA - Čtvrtý zahraniční klub, čtvrtá země a čtvrtý jazyk, který se musí rychle naučit. Fotbalový obránce Newcastlu David Rozehnal (27) vyměnil své trápení v anglickém klubu za půlroční hostování v Laziu Řím a po rychlém přesunu do Itálie si zvyká na roli fotbalového světoběžníka.

David Rozehnal foto: ČTK

LN Je těžké logisticky zařídit přesun přes celou Evropu, zvlášť s pětiměsíčním synem?

 Manželka i syn se mnou ještě neletí, všechno to bylo hrozně narychlo. A stěhování přijde na řadu později. Budu teď mít jiné starosti, Lazio je pro mě nová výzva.

LN Přitom se nezdálo, že byste chtěl z Newcastlu odejít, dokonce jste si pochvaloval příchod trenéra Kevina Keegena.

 Atmosféra v klubu se skutečně zlepšila, jenže moje pozice se nezměnila, necítil jsem příliš velkou důvěru. Hrál jsem ve středu zálohy, což mám sice rád, jenže každý ví, že moje místo je ve středu obrany. I v obraně jsem v poslední době vystřídal snad všechny posty. Proto jsem se rozhodl pro změnu. 

 LN Vadilo to i reprezentačnímu kouči Karlu Brücknerovi?

 Vím, že když jsem ještě v Paříži hrál jako střední záložník, nebyl tím nadšený. Vždy je radši, když hráči hrají v reprezentaci i klubech na stejných postech.

LN A evropský šampionát se blíží.

 Právě. Hlavní problém byl, že jsem v poslední době nehrál moc nikde. Nastoupil jsem, jen když byl někdo zraněný, což mě trápilo. I když si myslím, že jsem všechny zápasy zvládl a nic jsem nepokazil, věděl jsem, že nehraji na svém postu.

LN Zklamala vás anglická liga, že jste se v ní nedočkal uznání?

 Dávám do toho vždy všechno, proto jsem věřil, že mám na to hrát v základu. Newcastle má sice čtyři vyrovnané střední obránce, ale nemyslím si, že bych byl horší než oni, abych nemohl hrát pravidelně. Měl jsem pocit, že nehraji z nějakého důvodu, který jsem neznal.

 LN Litujete, že jste v Newcastlu „ztrácel“ čas?

 Zklamaný nejsem, ačkoliv se to nezdá, odehrál jsem v Anglii 25 zápasů, z toho 18 v základu. Jsem rád, že jsem si anglickou ligu zkusil, ověřil jsem si, že na ni mám, i když se to nakonec seběhlo trochu jinak. Nelituji ničeho.

LN Mohl jste ale nabídku z Itálie dostat o půl roku dříve. Italská liga prý byla vždy vaším snem.

 Upřímně, kdybych takovou nabídku dostal už v létě, asi bych to řešil jinak. Jenže tehdy jsem měl nabídku jen od Newcastlu.

LN Neměl jste strach, že při tak bleskovém přestupu uděláte chybu, že něco přehlédnete? Moc času na rozmyšlenou jste neměl.

 To je pravda, asi mi to teprve všechno dojde a možná se tam ještě nějaký zádrhel objeví (smích). Byl to určitě trochu risk, ale já ho potřeboval. Štěstí přeje připraveným. Jsem šťastný nejen já, ale i moje rodina. To byl také jeden z důvodů, proč jsem na nabídku Lazia kývl - vím, že Řím bude pro rodinu ideální domov.

LN Čeká vás hektické stěhování a v neděli možná už ligový zápas proti Sampdorii. Nedělá vám nyní čáru přes rozpočet soustředění národního týmu na Kypru, kam byste měl odletět v pondělí?

 Ještě jsem o tom moc nepřemýšlel, ale měl bych se co nejdříve dozvědět svůj nejbližší program v Laziu. A kdybych měl pocit, že by soustředění pro mě mohlo být nějakou komplikací, určitě bych se s trenérem Brücknerem zkusil domluvit. Chci mu o víkendu zavolat a pak uvidíme.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat