Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Je třeba změnit strategii a postavit se realitě, reaguje na výsledky Williamsové její trenér Mouratoglou

Serena Williamsová proti Karolíně Muchové. foto: ČTK

New York - Pouze jediný grandslamový titul chybí Sereně Williamsové k vyrovnání rekordu Margaret Courtové, americká tenistka však poslední čtyři grandslamová finále prohrála a neuspěla ani na Australian Open. „Je těžké odhadnout, kolik bude mít ještě Serena na překonání rekordu příležitostí. Její úroveň tenisu je stále dobrá, ale musíme si vyjasnit důvody, proč nedokáže vyhrávat turnaje. Existuje velký rozdíl mezi účastí ve finále a vítězstvím," myslí si její trenér Patrick Mouratoglou.
  12:14

Serena Williamsová je 23 násobnou grandslamovou vítězkou, osmatřicetiletá tenistka od návratu po narození své dcery v září 2017 prohrála čtyři finále vrcholů sezony, na Australian Open byla vyřazena ve třetím kole po prohře s 27. nasazenou Wang Qiang z Číny.

„Musíme přijmout skutečnost, že něco nefunguje. Je třeba změnit strategii a přistoupit k tenisu s jiným pohledem,“ říká její současný trenér Patrick Mouratoglou pro BBC.

Od roku 2012, kdy je pod vedením francouzského trenéra, vyhrála Williamsová 10 grandslamových titulů, posledního úspěchu se dočkala Američanka na turnaji v Aucklandu, kde porazila nasazená jednička ve finále na začátku ledna krajanku Jessicu Pegulaovou 6:3, 6:4. Celkově již 73. titul v kariéře si připsala po třech letech.

Serena Williamsová pózuje s dcerou Alexis Olympií Ohanian Jr. po vítězném zápase v Aucklandu.

„Musíme čelit realitě, Serena zůstává stále pozitivní, jinak by už pravděpodobně ukončila svoji kariéru. Chce to změnit pár věcí. Působení na Australian Open bylo zklamáním, nečekali jsme, že budeme vyřazeni tak brzo ,“ říká otevřeně Mouratoglou.

Důležitým milníkem Williamsové je také překonání rekordu Margaret Courtové, ta má o jeden grandslamový titul více. „Sereno, udělej mi prosím laskavost: vyhraj letos ještě dva grandslamové tituly, ať jich máš 25 a můžeme poslat Courtovou i její urážky do minulosti, kam patří. Děkuji ti,“ vyzval ji například legendární bouřlivák John McEnroe.

Sedmasedmdesátiletá držitelka rekordních 24 grandslamových titulů ve dvouhře Courtová, jež je křesťanskou pastorkou, se odmítavě vymezuje proti gayům a kritizuje lesby z řad tenistek. Před třemi lety se veřejně postavila proti uzákonění manželství párů stejného pohlaví, kvůli čemuž se stala terčem kritiky.

„Je těžké odhadnout, kolik bude mít ještě Serena na překonání rekordu příležitostí. Její úroveň tenisu je stále dobrá, ale musíme si vyjasnit důvody, proč nedokáže vyhrávat turnaje. Existuje velký rozdíl mezi účastí ve finále a vítězstvím,“ doplňuje Mouratoglou.

Autor: