2. června 2017 10:19 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Silné emoce duelu Johnsona s Čoričem: jeden plakal, druhý roztřískal raketu. Proč?

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Plačící Steve Jonhson po postupu do 2. kola French Open. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plačící Steve Jonhson po postupu do 2. kola French Open. | foto: Reprofoto

PRAHA/PAŘÍŽ Hodně emotivní byl souboj druhého kola mužské dvouhry na letošním French Open mezi nakonec vítězným Američanem Stevem Johnsonem a Chorvatem Bornou Čoričem, který ve středu ovládl prvně jmenovaný 6:2, 7:6, 3:6 a 7:6.

Nad důvodem, proč dvacetiletý hráč z Balkánu po posledním fiftýnu doslova rozštípal svoji raketu, není třeba dlouho spekulovat. Dvacetiletý mladík potřeboval dát průchod negativním emocím po prohraném souboji, ve kterém klidně mohl slavit i on sám.

Proč ale jeho přemožitel poklekl na kolena a když se opět postavit na nohy, bylo vidět, jak moc jej zmáhají vnitřní pocity? Proč měl problém skoro udržet rovnováhu?

31.května 2017 v 15:15, příspěvek archivován: 01.června 2017 v 17:44

Steve Johnson (Eurosport) https://t.co/mc9FldatSz

Johnsonovi totiž 11. května zemřel ve věku pouhých 58 let otec. Američan se odhlásil z turnaje v Římě, do bojů v Ženevě ale již zasáhl a vypadl tam ve čtvrtfinále, když nestačil na Němce Mišu Zvereva. I přes bolest v srdci se rozhodl vydat do francouzské metropole a zde bude dnes proti favorizovanému Rakušanovi Dominiku Thiemovi bojovat o vyrovnání svého grandslamového maxima, kterým je loňské 4. kolo na Wimbledonu.

„Věděl jsem, že na mě kouká shůry. Dal mi sílu to dnes dokončit,“ plakal při interview přímo na kurtu sedmadvacetiletý tenista při vzpomínce na tátu Steva, který zemřel náhle a nečekaně ve spánku. V hledišti mu pak tleskaly maminka, sestra i snoubenka.

31.května 2017 v 16:02, příspěvek archivován: 01.června 2017 v 17:45

VIDEO: What a moment. ????@SJohnson_89 with @Jon_Wertheim after his victory v. Borna Coric at @RolandGarros just weeks after losing his father. #RG17 https://t.co/MYm7FMIQs8

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

What a moment. @SJohnson_89 with @Jon_Wertheim after his victory v. Borna Coric at @RolandGarros just weeks after losing his father. #RG17 https://t.co/MYm7FMIQs8

„Děkuji moc své mamince, sestře i snoubence, že jsou tu se mnou. Je těžké se přes tu bolest dostat, ale jsem strašně rád, že je tu mám s sebou,“ pokračoval Johnson s tím, že původně měli do Paříže přicestovat všichni jako kompletní rodina. Vše bylo naplánováno tak, že jeho rodiče se sestrou dorazí poté, co ta dokončí studia na vysoké škole.

„Fyzicky jsem v pořádku, emocionálně je to horší. Vždycky po mě chtěl, aby bych bojovníkem, takže to je to, co budu snažit dělat každý další den. Bojovat. To je to jediné, co mohu dělat,“ přidal Johnson při vzpomínce na milovaného otce, který dělal více jak 35 let tenisového trenéra v Jižní Kalifornii a k tomuto sportu přivedl i svého syna.

31.května 2017 v 15:12, příspěvek archivován: 01.června 2017 v 17:45

Roland Garros (Eurosport) https://t.co/FNi3vxDUBr

Potvrdí svá slova o bojovnosti proti Thiemovi? „První zápas v Ženevě byl asi ten nejtěžší v mém životě. Celkově pak poslední dva týdny pro mě nejsou o tenise. Jen se snažím dělat věci správně a žít život dál jak nejlépe to půjde, aby na mě mohl být otec hrdý,“ přiznala už po výhře v prvním kole French Open nasazená šestadvacítka.

  • 0Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky


Najdete na Lidovky.cz