Diskuse k článku: Jednání o sponzorech je normální, bez svazu to nejde, říká Neumannová ke sporu o Ledeckou

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 57
  • Poslední: 9.9. 2018 18:56
  • Řadit dle: času vložení
  • vláken
M. Konečný 9.9.2018 18:56

Já jsem v TV viděl čísla a pokud bych jim mohl věřit, tak to bylo 45% / 55% ve prospěch Ledeckých. Takže ne NULA od svazu.

S. Trolljegeren 7.9.2018 19:25

Však také se snažím nepsat "natvrdo", píši o svých dojmech.

A. Herzog 7.9.2018 19:20

Nejsem natolik informován, abych o tom mohl něco natvrdo psát, ale divil bych se kdyby p.Koukal nechtěl aby jeho paní vydělávala takové peníze. Gábina byla (a ještě je) tak populární, že kdyby třeba říkala "pijte Kola loku", lidé by to kupovali jak diví.

S. Trolljegeren 7.9.2018 18:59

Obávám se že u Koukalové by nikdo nezmohl nic.

Tam tak nějak cítím prsty pana manžela...

Nebylo by to poprvé.

S. Trolljegeren 7.9.2018 18:58

Budou stejná nákladová položka státu jako doposud. Ale i když nebudou profíci, stále budou mít kvalitní základ života a z valné většiny nebudou feťáci a nemakačenka, kteří jsou v dospělosti čistou nákladovou položkou. Ať již pro pojišťovny, zdravotnictví či jsou náchylnější k trestné činnosti.

A. Herzog 7.9.2018 18:19

S posledním osdstavcem souhlasím. Ohledně toho stipendia ne všichni se stanou výdeleční , dokonce bych řekl pouze malá část (tenis je výjimka). Co potom s těma, kteří brali to stipendium a nemůžou nic vrátit ?

A. Herzog 7.9.2018 17:51

Ještě bych dodal, že svaz se měl lépe starat o případ paní Koukalové, aby nemusela skončit. Tam byl obrovský marketingový potenciál. A taky o případ paní Erbanové i když nevím zda rychlobruslaři mají svůj svaz.

S. Trolljegeren 7.9.2018 17:44

Ano, to zní fér.

Ideální by podle mého názoru bylo, kdyby veškeré peníze které z rozpočtu pumpujeme do sportu šly na děti a mladé formou jakéhosi stipendia. Jakmile by sportovec dosáhl profesionálního statusu, ergo začal by vydělávat, nedostal by nic, pouze řekněme administrativní a organizační podporu od svazu. Naopak veškeré své výdělky by měl pro sebe, na veškeré náklady (trenér, pronájmy, startovné, realizační tým a provozní náklady) a splácel by nějakou část zpět za ono 'stipendium' zpět svazu. Svaz by tyto peníze zpět investoval do mladých.

Jde o to aby byla jasně nastavená pravidla. Ne aby se každý rok scházeli bafuňáři nad mísou chlebíčků a diskutovali o tom, jestli ten či onen dostane něco a kolik vůbec.

S. Trolljegeren 7.9.2018 17:38

Není to zcela pravda.

3 roky se týkají olympijských her.

A. Herzog 7.9.2018 17:37

Jenže médii proběhlo, že 3 roky nebude moct závodit.

A. Herzog 7.9.2018 17:24

Myslím, že to není tak složité. Je třeba sečíst všechny doložitelné náklady Ledeckých od začátku závodní kariery Ester až po první sezonu ve které už byla výdělečná (tu už ne) a porovnat se všemi dotacemi svazu. Vyjde číslo např. svaz/Ledečtí třeba 10%. Tedy v tomto příkladu 90% Ledečtí, 10% svaz. A tak by se podle mně měl dělit zisk na příští sezonu.

J. Lepka 7.9.2018 14:54

Milý Trolljegerene, nevím kde jste vzal jistotu, že zrovna "já a mně podobní", když jsem se již mnohokrát vyjádřil o nadřazenosti individuálních vlastností jednoho každého z nás, ať sportovce nebo umělce nad kolektivním zblbnutím tak propagovaným bolševiky. Bohužel je v této Bohem zapomenuté zemičce zvykem "přerozdělovat" a hlavně neumětelové všech barev se k této politice hlásí obzvlášť intenzivně. Jakýkoliv sportovní svaz je tu maximálně od toho, aby sportovcům vyřizoval otravnou agendu, ale ne aby kšeftoval s reklamní plochou.

V. Pavlíčková 7.9.2018 14:33

Jistě můžete sportovat, ale nikoliv závodit, pokud tedy není závod vypsán pro širokou veřejnost. Ani ten fotbal na okresní soutěže si nezahrajete, pokud nejste registrovaným členem FAČR.

S. Trolljegeren 7.9.2018 13:41

No sláva. Konečně vám to došlo.

PS: na Hlaváče jsem také odpovídal.

Jste oba dva obdobně jednoduší co do pohledu na sport. Máte dojem že hadrák za stodolou je sport...

Opravdu NENÍ.

A nebyl ani tenkrát.

S. Trolljegeren 7.9.2018 13:40

Pod taktovkou manžela, ale ano...

I když ona zrovna není ten lumen který by byl sto pochopit co se děje :D

V. Kolman 7.9.2018 13:26

Nevím, co je nesrovnatelného na názoru na sport, byť provozovaný na různých úrovních. Na moje otázky zásadně nehodláte odpovídat - proto diskusi končím.

P.S. - To, co jsem popsal mnoha slovy, to brilantně jasně a srozumitelně napsal pan J. Hlaváč. Doporučuji vám k přečtení.

J. Schwarz 7.9.2018 13:23

Ledecká nekašle na Česko, kašle na české mafiány a to je sakra rozdíl. Čím víc sportovců řekne že s těmito lidmi ve vedení za ČR závodit nebudou, tím líp.

S. Trolljegeren 7.9.2018 13:22

(+1)

Ano, takto nastavené to mám také.

S. Trolljegeren 7.9.2018 13:21

To jistě lze.

Ovšem závidím vám váš jednoduchý pohled na svět, který jak vidno s vámi sdílí další myslitel světového významu pan Kolman.

Máte vlastně povědomí o tom, že mezi různými organizacemi existují také různá pravidla, povinnosti, směrnice atd.?

Jak byste prosím pěkně mohl závodit na šampionátech bez registrace? Jak byste prokázal, že závodíte za tu či onu zemi? Kde by se bez státu vzaly peníze na výchovu a výcvik mladých sportovců, dětí? Zkuste mi odpovědět na jednu jedinou z těchto otázek.

Kolman ze mne opět udělá bafuňáře, neb ničeho jiného schopen není... Ale chuj s nim.

J. Schwarz 7.9.2018 13:19

Jen netuším, proč se v souvislosti se sportem pateticky řeční o jeho nepominutelném příspěvku ke zdraví národa či prestiži státu, zatímco jde jednoduše o multimiliardový byznys, show podobnou pop music či filmu, ve které pobírají nejen špičkoví sportovci, ale i bafuńáři, trenéři a nejrůznější impresáriové nehorázné sumy aniž by cokoli investovali. Investice poskytnou státy z daní lidí, které vrcholový sport nemusí vůbec zajímat. Mimochodem, nedávno jsem četl že jakýsi fotbalový "generál" - trenér byl odkudsi snad po dvou zápasech "uvolněn", ale prý má dobrou smlouvu takže jen na odstupném dostane několik milionů liber. Má šanci na takové peníze skutečný generál velící třeba divizi? Sotva - ledaže by se dal na fotbal.

J. Schwarz 7.9.2018 13:11

Tak já jí budu fandit i kdyby závodila za Patagonii. Naši sportovní činovníci by se se svými móresy dobře vyjímali tak akorát v Palermu.

J. Schwarz 7.9.2018 13:09

Možná. Jenomže Ledečtí svou dceru financovali sami, pročpak se má tedy na jejích úspěších pást i "konkurenční klan", jakkoli si říká Svaz lyžařů či Olympijský výbor?

S. Trolljegeren 7.9.2018 13:02

Představujte si co chcete, to je pouze na tom co se vám líbí a jaké jsou vaše libůstky. Váš názor na mne má pro mne hodnotu rozmázlého komára na mřížce chladiče cestou domů.

Prostě od začátku srovnáváte dvě naprosto nesrovnatelné věci v nesrovnatelném čase. Nevím co je na tom k nepochopení.

PS: Čím více se v ho vně rejpete, tím více smrdí. Víme?

V. Kolman 7.9.2018 13:01

Pane Hlaváči, napsal jste to brilantně srozumitelně a jasně! Přijměte můj obdiv.

V. Kolman 7.9.2018 12:56

Trolljegerene, Trolljegerene! Vkládáte mi do úst (klávesnice) věci a úvahy, které jsem neřekl!

Abych jalově neplkal, zdůvodním své tvrzení: Napsal jsem: "Zkuste zdůvodnit, proč VÁM nepřijde zdravé vzpomínat na dobu, kdy se sportovalo jen pro radost."-konec citátu. Nikdy jsem nenapsal, cituji: "že mi nepřijde zdravé vzpomínat." takže se lži dopouštíte vy sám. Navíc jste nechal bez odpovědi můj skromný dotaz, zda jste vůbec někdy sportoval vy sám.

Nevím proč, ale představuji si vás jako funkcionáře středních let, vyšší hmotnosti, který viděl sport jenom na obrazovce TV v restauraci. Až v tomto posledním odstavci jsem se uchýlil k "plácání dohadů" a nesmyslů :-)

J. Hlaváč 7.9.2018 12:50

Na začátku byli sportovci, pak ti nejlepší z nich začali dostávat malé odměny, no a časem jim ty odměny stačily na živobytí. Toho si všimli šikulové a začali se na odměnách přiživovat až posléze se tím živí a rozhodují o sportovcích. Těžko říci, proč se zrovna sportovcům věnují takové nehorázné sumy, když stejně nakonec někdo musí vyhrát a někdo prohrát a sportovat lze i bez svazů.

S. Trolljegeren 7.9.2018 12:00

Ano.

A v životě by mne nenapadlo napsat že se mi tenkrát krásně běhalo a že to dnes za nic nestojí protože repre potřebuje sponzory.

To je prostě hloupá konstrukce asi jako napsat že jízda autobusem je krásná protože voda teče do kopce na jaře.

S. Trolljegeren 7.9.2018 11:56

Ale mě nic z toho co píšete proti srsti není :)

Proti srsti je mi srovnávání dvou naprosto odlišných věcí a nesmyslné plácání o tom jak to tenkrát bylo krásné...

Prostě ta blbost co jste sem napsal opravdu nepatří pod článek o sponzorech reprezentace.

Takže lžete, pokud píšete že mi nepřijde zdravé vzpomínat.

Mě nepřijde zdravé plácat blbosti.

P. Vébr 7.9.2018 11:52

Neumannová ... Neumannová ... není to ta, co zpronevěřila a prošustrovala stamilióny a teď se k tomu nezná?

V. Kolman 7.9.2018 11:18

Zkuste zdůvodnit, proč vám pane Trolljegerene nepřijde zdravé, vzpomínat (bez slzy v oku) na dobu, kdy se sportovalo jenom pro radost. Bez masivních toků peněz, bez anabolik......

Diskrétní dotaz. Neráčíte být pane Trolljegerene náhodou sportovním bafuňářem, že je vám tolik proti srsti amatérské, na velkých penězích a na nikom nezávislé sportování pro radost? Kdy si sportovci financují vše sami, ale kterým také do jejich sportování nikdo nekecá? Zkusil jste vůbec někdy sportovat (a na jakékoli úrovni), že se o sportu tak "zasvěceně" vyjadřujete?

P.S. - Je smutné, že mnoho vrcholových sportovců doplácí na vrcholové výkony zničeným zdravím ve vyšším věku. To u amatérského sportování téměř nehrozí.