Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jednou za rok celá Amerika zešílí. Důvod? Finále Super Bowlu

Sport

  8:00
PRAHA - Byla by to dlouhá procházka sportovním polem, kdybyste se na něm pokoušeli najít významnější událost. Finále amerického fotbalu zvané Super Bowl je zkrátka hitem. Jeho jedinečnost navíc výrazně přesahuje i nad rámec samotného sportu...

Finále Super Bowlu foto: Reuters

Závěrečné utkání sezóny NFL si v USA na svém přijímači v době konání naladí přes 100 milionů diváků. V loňském roce dokonce událost překonala 27 let starý rekord ve sledovanosti, který držela poslední epizoda seriálu M*A*S*H.

Zápolení dvaadvaceti bojovníků ovlivňuje i tvrdý byznys, a to o poločase mezi druhou a třetí čtvrtinou. Prostor pro třicetisekundovou reklamou je k dispozici za částku 3 miliony dolarů.

Nepřehlédněte

V den zápasů američané nakoupí jídlo v ceně 55 milionů dolarů, snědí 15 tisíc tun bramborových lupínků a 4 tisíce tun popcornu. A o den později? To se zase zvyšuje poptávka po látkách napomáhající trávení a lécích proti překyselení žaludku...

"Fotbalové šílenství" v USA ovlivňuje i dopravu. Čtyři hodiny před závěrečnou bitvou sezóny se oproti normálu zvyšuje nehodovost o celých 41%.

Amerika se už proto pomalu připravuje na další díl tradičního zemětřesení. V neděli večer totiž vypukne znovu: Pittsburgh Steelers vyzvou Green Bay Packers.