29. listopadu 2007 9:14 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Jen mě nechte, ať se bojím...

Jakub Janda na lanovce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jakub Janda na lanovce. | foto: ČTK

PRAHA Dost možná, že skokan na lyžích Jakub Janda (29) víceméně náhodou odhalil příčiny dosud marného hledání sama sebe. Vítěz Světového poháru z roku 2006, o němž reprezentační trenér Richard Schallert společně s vedením skokanského úseku usoudil, že nemá výkonnost pro A-tým, dnes ráno odjíždí do italského Pragelata na Kontinentální pohár, jakousi druhou skokanskou ligu.

LN ČTK ve středu vydala informaci, že se již připravujete v Itálii a nemluvíte s novináři. Copak vám žurnalisté udělali?
Cože? O ničem podobném tedy nevím... Jsem doma ve Frenštátu a zrovna se balím na cestu...

Dostal jste se v minulých dnech na skokanský můstek?
Ještě se tady na něm neskáče. Tři dny jsem potrénoval, staral se o záležitosti kolem baráku a taky jsem dělal a skládal dřevo na zimu. Ještě večer odfrčím do Liberce a odtud ve čtvrtek brzy ráno do Pragelata.

Můstek v Pragelatu vám přinesl zklamání na olympiádě i minulý týden při nominačních závodech. Dá se tudíž předpokládat, že ho asi v srdci nenosíte...
Neřekl bych. Můj pocit z něho je řekněme neutrální. Je to typický moderní dlouhý a krásný můstek. Když se ale na něm sníží nájezdová rychlost, pak je pořádně těžký...

Jak jste se vyrovnal s faktem, že vás Schallert nebere do Finska na úvod Světového poháru?
Mrzí mě sice, že na svěťák nejedu, ale zároveň mám neuvěřitelně dobrou náladu. Asi bych měl být naštvaný, ale já se věčně něčemu směju, život mě teď strašně baví a ze všeho mám radost. Ani nevím proč. Něco se ve mně asi zlomilo.

V reprezentačním B-týmu se ocitli prakticky všichni skokani, které vedl Vasja Bajc na poslední olympiádě. Znamená to snad, že jim nesedí Schallertovy metody?
Tohle je vaše spekulace.

Kdy předpokládáte že do Světového poháru nakouknete?
Nechám věcem volný průběh. Rád bych se ale ještě letos na nějaký svěťák dostal.

Měl jste v poslední době z nějakého vašeho skoku dobrý pocit?
A víte, že ano? Po nominačních závodech jsem se dvakrát po sobě málem pod můstkem zabodl do sněhu a dostal jsem strach. Na další skok se mi pak vůbec nechtělo. Jenže mně to najednou začalo lítat!

Takže byste nyní možná mohl angažovat někoho, kdo vás bude na věžích můstků strašit.
Jako ve filmu Jen ho nechte, ať se bojí? (směje se) Říkal jsem si, hlavně ať si nenamlátím a na hraně jsem udělal jen to, co jsem musel. A nic navíc. A ono to pak skutečné lítá! Takže o víkendu uvidíme...

Najdete na Lidovky.cz