Vettel byl v trénincích v Brazílii druhý, Alonso pátý

19:26
SAO PAULO - Tréninky na závěrečnou Velkou cenu sezony formule 1 vyhrál v Brazílii Lewis Hamilton. Z dvou adeptů na mistrovský titul se více dařilo lídrovi průběžného pořadí Sebastianu Vettelovi, jenž zajel v obou případech druhý čas. Jeho rival Fernando Alonso, před nímž vede o 13 bodů, byl pokaždé pátý.

Jezdec formule 1 Sebastian Vettel foto: ČTK

Brit Hamilton, jenž na okruhu Interlagos v Sao Paulu získal před čtyřmi lety mistrovský titul, zajel časy 1:14,131 a 1:14,026. Němec Vettel z týmu Red Bull byl v prvním tréninku pouze o devět tisícin sekundy pomalejší, v druhém ztratil 274 tisícin.

Pětadvacetiletý favorit na triumf v šampionátu zajel svůj čas na letošních pneumatikách Pirelli, zatímco Hamilton už testoval model pro příští sezonu, v níž bude po ohlášeném přestupu z McLarenu jezdit za Mercedes. Španěl Alonso, jenž musí v nedělní Grand Prix skončit na stupních vítězů, aby měl šanci na titul, byl na svém ferrari nejprve o 261 tisícin pomalejší než Hamilton, odpoledne pak ztratil více než půl sekundy.

Sedminásobný mistr světa Michael Schumacher, jenž se v Brazílii podruhé loučí s kariérou, zajel jedenáctý a šestý čas. Pro své fanoušky měl speciální vzkaz na helmě: "Život je o vášních. Děkuju, že jste se mnou sdíleli tu mou."

Výsledky tréninků na Velkou cenu Brazílie

První trénink: 1. Hamilton (Brit./McLaren) 1:14,131, 2. Vettel (Něm./Red Bull) 1:14,140, 3. Webber (Austr./Red Bull) 1:14,198, 4. Button (Brit./McLaren) 1:14,217, 5. Alonso (Šp./Ferrari) 1:14,392, 6. Massa (Braz./Ferrari) 1:14,716.

Druhý trénink: 1. Hamilton 1:14,026, 2. Vettel 1:14,300, 3. Webber 1:14,523, 4. Massa 1:14,553, 5. Alonso 1:14,592, 6. Schumacher (Něm./Mercedes) 1:14,654.