Středa 5. října 2022, svátek má Eliška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jídlo proti náboženství. Kriketistům Indie nabídli v Anglii hovězí s těstovinami

Sport

  14:54
MELBOURNE/PRAHA - Jsou jídla, která si určitě nedovolíte nabídnout určité sortě lidí. Vepřové muslimům, maso veganům, jídlo s lepkem bezlepkářům. Podobné faux paux si dovolili kuchaři, vařící pro indickou kriketovou reprezentaci.

Indický hráč kriketu Rishabh Pant. foto: ČTK/AP

Indové na konci listopadu pocestují do Austrálie, kde budou zhruba dva měsíce. Mají se zde účastnit i tzv. Testovacích zápasů (v angličtině Test match). Ten se hraje na čtyři směny po dobu pěti dnů. Celou svou návštěvu Austrálie plánovali s místní asociací, jíž také sdělili své požadavky na stravu.

Deník Mumbai Mirror dokonce uvádí, že spolu BCII, tedy indická, a CA, tedy australská asociace, uzavřely tzv. Memorandum o porozumění, v němž asijská země žádá odebrání hovězího masa.

I přesto se dvoučlenná inspekční cesta činovníků indického svazu setkala se šokem, když spatřila menu, které by mohlo být Indům podáváno. Mezi jinými se tam nacházely i pokrmy s hovězím masem.

V hinduismu, který je nejvíce rozšířen právě v Indii, je totiž kráva posvátné zvíře, a konzumace hovězího masa nebo porážka krav je zde zakázána. „Klaním se krávám a budu se jim klanět, i kdyby proti mně byl celý svět,“ řekl i Mahátma Gándhí, jeden z největších politických a duchovních vůdců Indie.

Je zajímavostí, že menu s hovězím masem tweetovala indická reprezentace i během zájezdu do Anglie, kde se představili indičtí kriketisté už v létě. Na jídelním lístku bylo uvedeno i vařené hovězí s těstovinami a rajskou omáčkou.

Což o to, rajčatová omáčka ani těstoviny by pravděpodobně indickým kriketistům nic nezpůsobily, ale použití hovězího masa signalizuje jistou neznalost. Možná šlo i o menší nedorozumění či naschvál.

Autor:

Puč v Kremlu? Vzpoura generálů? Už se řeší, kdo nahradí Putina

Premium Vzhledem k průběhu ruského vojenského dobrodružství na Ukrajině se začínají objevovat spekulace, že vláda Vladimira...

Bez jazyků i peněz. Čtyřicátnice svým cestováním „Za Kačku“ nakazila tisíce lidí

Premium Levně za posledních pár let navštívila čtyři světadíly, 45 zemí a 69 ostrovů. „Prachobyčejná“ Kateřina Ostrá z Blanska...

Tajemství ženského mokrého orgasmu odkryto. Pokus zjistil původ tekutiny

Premium Záhada to byla pro ženy, pro muže, pro vědecké kruhy. Squirting, ženský mokrý orgasmus, byl dlouho neznámou, včetně...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat