Johannes Thingnes Bö z Norska.

Johannes Thingnes Bö z Norska. | foto: ČTK

Johannes Bö po Novém Městě dominoval i v Kontiolahti, Krčmář skončil třicátý

•   17:59
Po zlatém hattricku v Novém Městě na Moravě vyhrál norský favorit Johannes Bö i poslední sprint sezony ve finském Kontiolahti, kde se závody kvůli koronaviru konají rovněž bez diváků. Bö vyhrál o 21 sekund před francouzským rivalem v boji o křišťálový glóbus Martinem Fourcadem a má k zisku trofeje po dnešku o další krok blíže. Nejlepším z Čechů byl třicátý Michal Krčmář.

SP v biatlonu v Kontiolahti (Finsko):

Muži - sprint (10 km): 1. J.T. Bö (Nor.) 22:27,8 (0), 2. M. Fourcade -21,1 (0), 3. Jacquelin (oba Fr.) -22,3 (0), 4. Christiansen -30,6 (0), 5. T. Bö (oba Nor.) -34,0 (0), 6. Doll (Něm.) -34,1 (1), 7. Fillon Maillet -39,7 (0), 8. Desthieux (oba Fr.) -40,8 (0), 9. Peiffer (Něm.) -48,4 (0), 10. Laegreid (Nor.) -51,9 (0), ...30. Krčmář -1:34,2 (0), 33. Moravec -1:42,0 (0), 52. Václavík -2:11,0 (2), 75. Krupčík -2:59,7 (3), 90. Štvrtecký (všichni ČR) -3:21,8 (3).

Průběžné pořadí SP (po 20 z 21 závodů): 1. M. Fourcade 880 b., 2. J.T. Bö 870, 3. Fillon Maillet 814, 4. T. Bö 730, 5. Jacquelin 680, 6. Desthieux 664, ...21. Krčmář 303, 26. Moravec 246, 53. Štvrtecký 68, 76. Václavík 19, 82. Šlesingr 12, 85. Krupčík 7.

Kvůli pandemii koronaviru je další program biatlonového seriálu s otazníkem. Dnes bylo zrušeno finále v Oslu, kde se mělo závodit koncem příštího týdne. V Kontiolahti by měly v pátek závodit ženy, ale pandemie už ochromila takřka kompletní sportovní svět.

Po odečtu dvou nejhorších výsledků v sezoně vede hodnocení Světového poháru Bö, a to o 19 bodů. Dnes vybojoval desátý triumf v ročníku a celkově 48. v kariéře. O tom, zda Nor obhájí glóbus, nebo se poosmé stane celkovým vítězem nyní už jen virtuální lídr Fourcade, by se tak mělo rozhodnout v sobotním stíhacím závodu. „Soustředil jsem se, ať trefím všech deset terčů, to bylo klíčem k úspěchu. Protože dnes se moc nechybovalo,“ řekl norský biatlonista České televizi.

Ondřej Moravec obsadil 33. místo a do stíhacího závodu se dostal i dvaapadesátý Adam Václavík. Po sprintu žen by se měly konat v sobotu obě stíhačky a v neděli sezonu uzavřou smíšené štafety.