30. listopadu 2015 11:35 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Dojemné loučení. Legendu All Blacks vyprovázela na poslední cestu haka

Bývalí a současní ragbisté Nového Zélandu se loučí s Jonahem Lomu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalí a současní ragbisté Nového Zélandu se loučí s Jonahem Lomu. | foto: Reuters

PRAHA Dojemné loučení se zesnulým legendárním ragbistou Nového Zélandu Jonahem Lomu si připravili jeho kamarádi a bývalí spoluhráči. Na poslední cestu jej vyprovodili tradiční hakou. Bojovný tanec měl ještě emotivnější náboj než obvykle.

Se slavným ragbistou, který zemřel 18. listopadu ve čtyřiceti letech na selhání ledvin, se loučili kamarádi, spoluhráči a fanoušci na stadionu Eden Park v Aucklandu. Celkem jich dorazilo na osm tisíc.

Motivem pohřbu se stalo číslo 11, které Lomu nosil na dresu. Návštěvníkům byla u vchodu předána černá vlaječka s listem kapradí (symbol All Blacks) na jedné a právě číslem 11 na druhé straně. Dres s otcovým jménem měli na sobě kromě některých fanoušků i jeho dva synové.

Rakev s jedním z nejlepších ragbistů historie pak na poslední cestu vyprovodili bývalí i současní hráči národního týmu Nového Zélandu emotivní hakou. Soukromý obřad pro rodinu a nejbližší se bude konat v úterý v Lomuově domě v Aucklandu.

Maorská tradice na pohřbu Jonaha Lomu.
Bývalí spoluhráči a kamarádi nesou rakev na pohřbu Jonaha Lomu.