Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jsem ráda, že nestojím proti ní, říká o Kvitové legenda Navrátilová

Australian Open

  6:00
LONDÝN (od našeho zpravodaje) - Cestou z wimbledonského centrkurtu spokojená Petra Kvitová poslala poslední polibky svým nejbližším. A pak do královské lóže vesele zamávala své nejslavnější fanynce, Martině Navrátilové. 57leté legendě po třech letech zase udělala obrovskou radost.

Martina Navrátilová. foto: Reuters

První Petřin triumf vás dojal až k slzám. Jak ho vnímáte letos?
Začala jsem brečet, když na kurtu mluvila o otcových narozeninách. Jinak to byl úplně jiný zápas než tenkrát se Šarapovovou. Bylo jasné, že když se Petra nezraní, vyhraje. Dneska by na ni neměl nikdo.

Co o ní její výkon vypovídá?
Skoro to bylo až neslušný, co? (smích) Bouchardová neměla šanci. Sedím v lóži a po dvou míčích říkám: „Je konec.“ Vážně, už za stavu 15:15 to bylo vidět. Jsou jiné váhové kategorie, Petra měla takovou razanci... Hrála skvěle.

Petra Kvitová ve svém druhém grandslamovém finále.

Petra Kvitová ve svém druhém grandslamovém finále.

S takovou palbou se Bouchardová celý turnaj nepotkala, že?
Ano, přesně tak. Bylo to od Petry takové: „Vítej v nejvyšší lize!“

Po zápase jste jí říkala, že to není její poslední titul. Věříte tomu?
Musí zůstat zdravá. Když bude tělo souhlasit, tak není rozhodně poslední. Vždyť dneska hrála tak razantně, až jsem si říkala: „Jsem ráda, že nestojím proti ní.“ Představovala jsem si, co bych dělala.

Co byste zkusila?
Nevím. Nemůžete se naučit rychlost a sílu. Tohle byla ukázka čisté síly. Šanci by proti ní měla leda Serena Williamsová v ideální formě.

ČTĚTE VÍCE

Je umění zazářit právě ve finále?
Šampioni to tak mají. Konečně hrajete zápas, kdy můžete vyhrát všechno, najednou se cítíte jinak. A hlavně si věříte. Máte za sebou šest zápasů, lepšíte se utkání od utkání. Tak to Petra tady letos měla. A ve finále zvedla laťku opravdu hodně.

Může tento druhý titul znamenat přelom v její kariéře?
Teď už by si měla věřit. Jestli jí tohle neotočí kariéru, tak už se to nestane nikdy. Není náhoda, jak hrála. Jde o vyvrcholení její práce a talentu. A může to zopakovat.

Loni Petra Kvitová Wimbledon vyhrála. Potvrdí i letos, že se jí na travnatém...

A je to tam. Petra Kvitová je dvojnásobnou wimbledonskou šampiónkou.

Na kterém z ostatních grandslamů může mít největší naději?
Její hra je výborná na všechny povrchy. Nejtěžší to pro ni bude asi na antuce, která míče zpomalí. Ale stejně už je rychlejší, než bývala za mých časů. I tam má šanci. A na betonu při Australian Open nebo US Open, to je skoro stejné jako tady. To proti ní budou všichni hrát na patách. Mělo by jí to pomoct.

Už před několika dny jste říkala, že se Kvitová letos ve Wimbledonu lépe pohybuje. A ve finále to potvrdila, že?
A jak! Hýbala se výborně. Navíc má sílu i na to, zahrát z natažených rukou křižný bekhend rychlostí 150 kilometrů za hodinu. Ani když musí běžet do strany, neztrácí razanci. Jsem ráda, že ji zraněná noha nebolela. Když se takhle bude hýbat dál, bude z ní ještě lepší hráčka.

Autor: