Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jsem robot. Máma mi říká tajný hesla, usmívala se po stříbru Ledecká

Sport

  19:21
SIERRA NEVADA - Krátce po zisku stříbra ve slalomu na mistrovství světa se snowboardistka Ester Ledecká objala s maminkou Zuzanou a dostala pusu od otce, zpěváka Janka Ledeckého. Přijímala jednu gratulaci za druhou a ve sluncem zalité Sierra Nevadě se usmívala.

Ester Ledecká se stříbrnou medailí z mistrovství světa. foto: ČTK

Pod závodními brýlemi s reflexním sklem nebylo vidět, jestli je dojatá z přijímání gratulací od rodičů, kteří přijeli do vzdáleného střediska autem. „Nejsem moc dojímací typ. Užila jsem si závod a jsem spíš rozveselená než na slzy,“ řekla.

Ve slalomu prohrála jen s Danielou Ulbingovou. Rakušanka měla rychlejší čas v součtu dvou kvalifikačních jízd a Ledeckou porazila i ve finále. „Letos jí slalomy šly a zajížděla to dobře, takže je zaslouženou vítězkou,“ řekla o své nástupkyni na světovém slalomovém trůnu, který jí patřil od minulého mistrovství v Rakousku.

Ve Španělsku se museli alpští snowboardisté vypořádat s trošku jiným průběhem závodu, než jsou podle Ledecké běžně zvyklí na Světových pohárech. „Obecná organizace tady malinko pokulhávala,“ řekla jednadvacetiletá Ledecká.

Snowboardistka Ester Ledecká během závodu na mistrovství světa ve španělské...

Konkrétně měla na mysli přípravu závodu, kromě toho týmy dostávaly informace od pořadatelů na poslední chvíli. A před vyřazovacími jízdami se nekonala prohlídka trati. „Nejdřív jsme mysleli, že bude, pak nás tam nechali sedět čtyřicet minut. Je to takový zvláštní,“ řekla Ledecká, ale na druhou stranu dodala, že organizaci chválí. „Protože to musí být těžký udělat. Mají tady těch disciplín strašně moc, tak to není jednoduchý.“

„Jsem robot, když se řekne heslo, nastartuju se.“

Jelikož kvůli dopolednímu silnému větru startovala kvalifikace až hodinu po poledni a závod v 16:00, měli závodníci jen krátkou pauzu na odpočinek. „To bylo unikátní, že jsme neměli čas si trošku oddychnout. Mně to ale vlastně ani nevadilo. Byla jsem ráda, že jsme jeli hned nahoru a začali jsme rovnou závodit,“ řekla Ledecká.

Před finále se cestou ke skútru, který jezdce vozil z cíle na start, zastavila u matky. „Říkala mi tajný hesla, spouštěče. Jsem robot, a když se řekne heslo, tak se nastartuju,“ vtipkovala Ledecká jezdící v kombinéze s motivy komiksových hrdinů, kterou navrhl její bratr, a vážně dodala: „Ani nevím, co si říkáme. Něco, co nás napadne.“

Závod se jel ve vysoké nadmořské výšce přes 2400 metrů. Pro Ledeckou to ale problém nebyl. „Jsem dobře trénovaná. Síly mi nedocházely a ani jsem nepopadala dech. Kdybych se zadýchávala, tak by bylo něco špatně,“ řekla.

Se stříbrnou vločkou na krku sestoupila ze stupňů vítězů v půl šesté večer. Spěchala na hotel, jelikož ve čtvrtek se pojede přeložený obří slalom a kvalifikace začne ráno v devět. „Možná si trošku zacvičím, abych měla silný vršek na oblíbený obřáček a všechno udržela. Bude to muset fungovat,“ řekla Ledecká.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat