Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

'Jsi tragický, skonči!' radí Schumacherovi bývalý rival Häkkinen

Sport

  19:00
MNICHOV - Sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher udělal svým návratem do světového šampionátu podle svého někdejšího rivala Fina Miky Häkkinen velkou chybu a měl by po letošní nevydařené sezoně okamžitě skončit.

Michael Schumacher foto: Reuters

"Michael je pro mě teď tragický bývalý hrdina. Říkám si, co ho k čertu vedlo k tomu, že se do kokpitu vracel?" řekl dvojnásobný šampion F1 z let 1998 a 1999 německému listu TZ.

Čtěte také

"Je to nejúspěšnější člověk v historii motoristického sportu a teď jezdí vzadu a v Abú Zabí udělal směšnou chybu, která ho málem stála život," uvedl Häkkinen v narážce na poslední závod sezony, v němž Schumacher nezvládl v prvním kole vůz a Ital Vitantonio Liuzzi svým monopostem málem trefil jeho hlavu. "Jaká by to byla tragédie pro Němce - v den Vettelova triumfu!"

Dvaačtyřicetiletý Fin radí o rok mladšímu Schumacherovi, aby okamžitě skončil, i když má s Mercedesem smlouvu ještě na dva roky. "Co chce člověk, který toho vyhrál víc než kdokoli jiný, ještě dokazovat," prohlásil Häkkinen na adresu vítěze 91 Velkých cen.

Hazarduje se svou pověstí
Häkkinen míní, že si Schumacher svým neúspěšným účinkováním v seriálu po letošním comebacku kousek po kousku bourá vlastní pomník. "A je jedno, jestli za to může technika, nebo už nedokáže držet krok s mladými kluky," uvedl. Schumacher skončil v seriálu devátý, když získal zhruba o polovinu bodů méně než jeho týmový kolega a krajan Nico Rosberg.

Häkkinen opustil F1 v roce 2001 a později také uvažoval o návratu, ale nakonec před pěti lety přijal angažmá v okruhovém mistrovství Německa DTM, kde strávil tři sezony. "A také jsem poznal, že i když jsem byl mistr světa formule 1, ti mladší mě tam šetřit nebudou. Vyhrál jsem jen tři závody. Za volantem čas nejde zastavit ani vrátit," řekl Fin.

Autor: