15. prosince 2008 11:28 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Juande Ramos: Měli jsme více šancí

Juande Ramos na pozápasové tiskové konferenci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Juande Ramos na pozápasové tiskové konferenci. | foto: www.realmadrid.com

PRAHA Španělský stratég je ve funkci Realu Madrid teprve 5 dnů, již nyní je z něj ale cítit, jak moc je na své jmenovaní hrdý. A také, jak moc si věří. Manažer Realu Madrid rozhodně nepůsobil po utkání na Camp Nou jako spráskaný pes a přestože jeho svěřenci předvedli hlavně defenzivní výkon, Ramos byl jiného názoru.

Není dvanáctibodové manko na Barcelonu již příliš?
Víte, ve fotbale musíte jít zápas od zápasu. A to platí i nyní. Ano, 12 bodů ztráty vypadá hrozivě, ale jak nás, tak Barcelonu čeká ještě spousta těžkých ligových zápasů. Barca se v utkání ukázala v excelentní formě, ale uvidíme, v jaké formě bude ve druhé polovině soutěže a také tehdy, až začne další fáze Ligy mistrů.

Přesto, bolí porážka od Barcy hodně?

Určitě, ale musíme to brát i jinak. S předvedenou hrou svého týmu jsem spokojen. Hráli jsme to, na co jsme měli a byli jsme blízko lepšímu výsledku než jaký svítil na ukazateli na konci zápasu. Barcelona využila příležitosti a získala proto 3 body.


Je tedy celkové skóre 0:2 z vašeho pohledu spravedlivé?

Ne, myslím si, že ne. Barcelona sice dominovala v poli a ve hře s míčem, ale my si vytvořili lepší brankové příležitosti. Kdybychom v prvním poločase vedli, zápas se určitě vyvíjel zcela jinak.


Zápas vám utekl v závěru?

Ano, bohužel. Fotbalové utkání se hraje na 90 minut hry, tak to je. Ale dostat gól v 83. minutě zápasu, to bolí. Ale góly jsou to, co určuje ráz zápasu.


Bylo tam několik ostrých zákroků na Messiho, měli hráči nařízeno, hrát proti němu ostřeji?

Ne. Messi je prostě hráč, který rád hraje s míčem u nohy, mazlí se s ním a tak je samozřejmě větší riziko, že do něj někdo zajede. Ty zákroky ale vyplynuly ze hry, nebyly úmyslné.


Rozhodčí tedy podle vás utkání zvládl?

Ano, rozhodčí dělají těžkou a důležitou práci a já si myslím, že pan Medina Cantalejo zvládl utkání skvěle.

Antonín Vavrda, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz