Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Judista Krpálek jde do boje. I přes zranění chci medaili, hlásá

Sport

  6:00
BUDAPEŠŤ/PRAHA - Pozici světové jedničky chce potvrdit ziskem medaile z mistrovství Evropy v Budapešti. Judistu Lukáš Krpálek (22) se svůj cíl pokusí naplnit v sobotu v kategorii do 100 kilogramů.

Judista Lukáš Krpálek porazil v druhém kole olympijského turnaje bývalého mistra světa Takamasu Anaie z Japonska a postoupil do čtvrtfinále foto: ČTK

Jste světová jednička, největší favorit. Cítíte, že od vás každý čeká medaili?
Budu se snažit předvést co nejlepší výkon. To, že jsem na mistrovství Evropy ještě nikdy nezískal medaili, je pro mě výzva navíc. Když se to povede, budu určitě moc rád.

Už jste uzdravil zraněný prst na ruce?
To bude na delší dobu. V judu potřebujete ruce pořád, a tak moc příležitostí, jak ten prst uzdravit, nebylo. Ale už ho skoro natáhnu. Každopádně bez toho, abych si ho zatejpoval, to nejde. Doufám, že mě to na mistrovství Evropy nebude omezovat a budu se prát, jako bych byl úplně v pořádku.

Vadí vám, když si musíte prsty tejpovat?
Spíš je to takový nezvyk, protože jsem to nikdy dělat nemusel. Akorát jsem se rozcvičil a šel jsem se prát. Teď si musím před každým tréninkem i turnajem prsty zatejpovat.

Myslíte, že toho budou chtít soupeři využít?
Určitě to nebude tak, že by mě někdo chtěl zranit. Prsty si navíc musí tejpovat většina judistů. Bude jen na mě, abych si na to dal pozor.

Trenér Petr Lacina řekl, že jste byl v posledních dnech trochu línější. Jak je to doopravdy?
Byl jsem spíš unavený, protože toho bylo opravdu hodně. Dva týdny na soustředění v Nymburku byly náročné. Do toho Grand Prix v Turecku a další dva turnaje, společný kemp se Slováky v Praze... Poslední měsíc a půl byl prostě náročný, a tak jsem z toho byl takový zničený.

Na nedávném Grand Prix v Turecku jste skončil třetí. Ukázka formy?
To ne, v Turecku jsem se naopak moc dobře necítil. Za třetí místo jsem byl rád, ale vůbec mi to nešlo. Říkal jsem si, co tam vůbec dělám. Možná i proto, že jsem musel shazovat na potřebnou hmotnost ještě těsně před turnajem.

Teď shazujete také?
Ano, zhruba pět kilogramů. Ale radši to tentokrát nenechám až na poslední den.

V neděli vás navíc čeká soutěž družstev, které se Česko zúčastní poprvé od roku 1995. Těšíte se?
A jak! Soutěže družstev mě baví. Půjdeme do toho jako tým a na téhle úrovni to pro nás zase bude něco nového. Bude záležet na losu, koho chytneme. Uvidíme, jak to bude probíhat.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!