Pátek 4. prosince 2020svátek má Barbora -2 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

K medaili nás dotlačili fanoušci, pochvalovali si deblkanoisté v Troji

Čeští deblkanoisté Ondřej Karlovský (vpravo) a Jakub Jáně obsadili třetí místo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čeští deblkanoisté Ondřej Karlovský (vpravo) a Jakub Jáně obsadili třetí místo. | foto: ČTK

PRAHA Když deblkanoisté Ondřej Karlovský a Jakub Jáně viděli v sobotu kompletní české stupně vítězů po závodu kajakářů, řekli si, že na Světovém poháru v Praze chtějí takový aplaus zažít také. Diváci je dnes při finálové jízdě hnali a dotlačili k bronzové medaili, kterou uhájili o pouhou desetinu sekundy. Jinak by skončili čtvrtí, jako už mnohokrát v kariéře.

„My byli asi pětkrát čtvrtí, brambor máme dost. Salát by z toho byl dobrej, ale medaile jsou hezčí,“ pousmál se Karlovský, háček posádky, která skončila loni na Světovém poháru v Troji druhá. Jinou medaili tato dvojice nemá.

Deblkanoisté děkovali za cenný kov divákům. „Udělali jsme tam drobnou chybu, pak ještě jednu, takže jsme spodek museli zkracovat, ale všechno nám vycházelo,“ uvedl Karlovský. „Trať byla hodně náročná a nezvykle dlouhá. Byla to strašná výzva pro nás, ale diváci byli neskuteční, strašně nás tlačili a dotlačili k medaili,“ doplnil Jáně.

Závody SP ve vodním slalomu, finále C2 muži, 4. září v Praze. Slovenští...
Závody SP ve vodním slalomu, finále C2 muži, 4. září v Praze. Čeští...

„Co jsme včera viděli, to bylo neskutečné. Skvělá záležitost,“ vrátil se k sobotnímu kajakářském zážitku Karlovský. „A hrozná motivace do dnešního závodu,“ uvedl Jáně. „Když vidíme kluky na pódiu, jak jim lidi fandili, chtěli jsem zažít to podobné, takže motivace to byla velká.“ Na náročné trati hodně posádek chybovalo.

„Na to, že je po olympiádě, tak se stavitelé vyřádili a postavili fakt záludnou trať,“ shodli se oba. „I na holky to bylo hodně těžké, i včera byly rozdíly větší, ale o to krásnější to je,“ konstatovali.

Světový pohár ve vodním slalomu v Praze - finále

MUŽI:

C2: 1. L. Škantár, P. Škantár (SR) 108,29 (0 tr. sekund), 2. Behling, Becker (Něm.) -2,66 (2), 3. Karlovský, Jáně -5,53 (4), ...6. Koplík, Vrzáň -12,42 (6), 14. Kašpar, Šindler (všichni ČR) vyřazeni v semifinále.

ŽENY:

K1: 1. Funková (Něm.) 108,59 (6), 2. Satilaová (Braz.) -2,16 (4), 3. Terčeljová (Slovin.) -2,78 (6), 4. Vojtová -3,72 (0), ...6. Kudějová -8,29 (4), 10. Galušková -65,92 (62), 27. Š. Hilgertová (všechny ČR) vyřazena v semifinále.

O stupně vítězů je mohli v závěru finále připravit ještě Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň, kteří jeli jako vítězové semifinále poslední, ale boj o medaili nezvládli. „My jim fandili, není mezi námi žádný bratrovražedný boj. V koutku duše jsme si přáli, aby nám tam ta trojka padla, ale zároveň jsme jim přáli, ať to sjedou hezky,“ řekl Jáně.

Na SP v Praze se připravili dobře i díky tomu, že si po předchozím závodu v červnu dopřáli třítýdenní dovolenou, každý zvlášť v zahraničí. „A na vodu jsme nemysleli,“ uvedl Jáně. „Byl to pak těžký návrat po dovolené, první týden byla trochu krize, to nás bolelo všechno možné, ale dostali jsem se do toho a fyzicky jsem byli připravení dobře,“ uvedl Jáně.

Příští rok na jaře budou muset řešit svou budoucnost. Deblkanoe totiž s největší pravděpodobností skončí na olympijských hrách a nahradí je závody kanoistek. „Mluví se o tom hodně, ale verdikt má padnout příští jaro, kdy zasedá MOV,“ řekl Karlovský. „Pak se budeme rozhodovat, co dál. Do té doby pádlo na hřebík nevěšíme, budeme dál spolupracovat dál,“ ujistili oba.

Plaga: Stát zaplatí doučování slabších žáků, zvažujeme školu o prázdninách

Ministr školství Robert Plaga | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Příští týden by už konečně mohlo být zřejmé, kdy se minimálně prvňáčci a druháci vrátí do školních lavic. Do konce...

Covid může zabíjet i kvůli přehnané imunitě. V ohrožení nejsou jen oslabení

Druhá vlna pandemie v pražské nemocnici Na Bulovce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Většina nakažených vyleží covid-19 doma. Pro část pacientů s vážným průběhem je ale koronavirus doslova zabijákem. Tedy...

ANALÝZA: Mlčenlivá pomsta. Američané se bojí říkat, co si myslí, ukázaly volby

Jak volilo americké vnitrozemí? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Amerika odvolila a nikdo nevěděl, kdo vyhrál, i když Joe Biden to pak začal mít stále více na dosah, byť jen o nos. Ale...