Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

K.O.: Kličko zbil Čagajeva, Uzbek nenastoupil do 10. kola

Sport

  22:40aktualizováno  21. června 12:23
PRAHA - VIDEO + ROZHOVOR – Boxerský svátek dvou vyrovnaných soupeřů? Nikoliv. Vladimir Kličko přejel svého soupeře Ruslana Čagajeva a zvítězil technickým k.o., když Uzbek trochu překvapivě po domluvě s trenérem a lékařem nenastoupil do desátého kola ze dvanácti vypsaných. Kličko tak před 66 tisíci fanoušků na fotbalovém stadionu v Gelsenkirchenu obhájil své tři tituly mistra světa.

Pomlácený Čagajev. foto: AFP

Parádní boxerské představení se změnilo ve "One men show" Vladimira Klička. Dvoumetrový obr z Ukrajiny nedal svému o 16 centimetrů menšímu soupeři Ruslanu Čagajevovi šanci a po 9. kole se mohl radovat z 53. výhry v profesionálním ringu v šestapadesáti duelech.

ON-LINE PŘENOS LIDOVKY.CZ:

Těžkou zkoušku svých schopností Ruslan Čagajev nezvládl a v sedmadvacátém zápase v profesionálním ringu okusil poprvé hořkost porážky. " Čekal jsem trošku větší zápas, po tom prvním kole jsem si říkal, super začátek, Čagajev boxoval velmi takticky, těšil jsem se co bude dál. Od druhého kola jej ale Kličko bil," hodnotil boxerský šlágr české boxerské eso Lukáš Konečný.

VÍCE INFORMACÍ O UTKÁNÍ NAJDETE ZDE!

Jeho slova jsou pravdivá, Čagajev se nebyl schopen dostat až na pár výjimek svému soupeři na tělo. Ten jej ničil skvělou přední rukou, ale ani jeho pravačka se nenechala zahanbit.

VLADIMIR KLIČKO

"Nemůžete Čagajeva podcenit. Je to skvělý bojovník, udělal všechno pro to, aby mě porazil, ale já by lepší."

"Bílý Tyson" Čagajev zůstal své pověsti i přezdívce hodně dlužen, soupeř jej taktickým výkonem zničil především psychicky.

Ve druhém kole jej sice obrovitý Ukrajinec poslal na zem, jinak mu ovšem údery soupeře příliš "neškodily". Přestože hodně inkasoval, na nohou se držel pevně. Ovšem až na šesté kolo, kdy trošku začal využívat zpomalujícího se Kličkova pohybu, mu to k ničemu nebylo.

ROZHOVOR S LUKÁŠEM KONEČNÝM A JEHO HODNOCENÍ ZDE!

Na konci dalšího kola došlo k jediné kontroverzi v jinak naprosto férovém utkání, když Čagajev svého soupeře tvrdě udeřil, ovšem až po gongu oznamujícím konec kola. Byl to de facto poslední povedený úder uzbeckého národního hrdiny a dnes již ex-mistra světa.

Kouč Čagajeva Michael Timm:

"Chtěl jsem Ruslana ochránit. Bylo tam tolik tvrdých úderů. Vladimir ukázal, že je nejlepším boxerem těžké váhy na světě."

V devátém kole Čagajev téměř vůbec Klička nezasáhl, naopak několikrát tvrdě inkasoval, přesto všechno stále působil "svěže". V přestávce před desátým kolem se k rozbitému Čagajevovi (roztržený ret a otevřené levé obočí) naklonil jeho kouč s tím, že zápas zabalí. Uzbek neprotestoval a Kličko se mohl začít radovat. "Zkrátka to nebyl můj den. Hledal jsem klíč k vítězství, ale prostě jsem žádný nemohl najít. Ale já se vrátím," upozornil Čagajev. Jeho kouč si během duelu dokonce zakrýval tvář, když viděl jasnou převahu ukrajinského obhájce. "Chtěl jsem Ruslana ochránit. Bylo tam tolik tvrdých úderů."

Kličko si ke spokojenosti 60.000 fanoušků vylepšil bilanci na 53 vítězství proti třem porážkám. "Nemůžete Čagajeva podcenit. Je to skvělý bojovník, udělal všechno pro to, aby mě porazil, ale já by lepší," radoval se skvěle fyzicky připravený Kličko.

POSLEDNÍ KOLO DUELU KLIČKO VS. ČAGAJEV:


Vladimir Kličko obhájil své tři tituly - WBO, IBO a IBF a může se těšit na další utkání. S kým? To zatím zůstává otázkou, každopádně se stále jasněji rýsuje následující vývoj - do ringu se proti sobě postaví obrovitý Valujev s jedním s ukrajinských bratrů! Kterým?

Lahodné příkrmy Gerber: Vyzkoušejte je s námi zdarma!
Lahodné příkrmy Gerber: Vyzkoušejte je s námi zdarma!

Zapojte se s námi do soutěže o 10 velkých balíčků plných produktů pro malé gurmány od značky GERBER.